13.7 C
Nisko
niedziela, 19 maja, 2024

Zakończenie Wakacji nad Zalewem Podwolina

Udostępnij

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień. Do kolekcji wakacyjnych wspomnień dokładamy fotografie z ostatniej w tym sezonie imprezy nad zalewem Podwolina. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 28 sierpnia 2022 r., tym razem w malowniczym zakątku obok wieży widokowej, nieopodal linii brzegowej niżańskiego zalewu. Rano terenem rekreacyjnym zawładnęła Grupa Biegowa Planeta Nisko.

Najpierw odbył się Bieg Rodzinny, po nim VII edycja biegu „Nisko na piątkę”. W samo południe do akcji przystąpili siłacze z niżańskiego Klubu Wiking. Siłowanie na rękę cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem, że zmagania zawodników zakończyły się dopiero o zmierzchu. W międzyczasie można było podglądać życie codzienne dawnych Słowian w obozowisku drużyny najemnej „Kobuz”, skorzystać z przejażdżek konnych, dmuchańców, zatańczyć zoombę na plaży oraz obejrzeć wspaniałe popisy akrobatyczne dzieci i młodzieży. Najmłodszych uczestników imprezy bawili szczudlarze z bańkami mydlanymi oraz animatorzy ze stoiska KFA Armatura. Dużą gratką dla maluchów okazało się malowanie na streczu na stoisku artystycznym dla maluchów. Amatorzy pięknych przedmiotów z przyjemnością odwiedzali stoiska z rękodziełem.

Późnym popołudniem ożyła scena plenerowa. Muzycznie rozbudził wszystkich DJ Bies, potem rozpoczęła się prawdziwa muzyczna uczta! Przywitaliśmy wyjątkową Orkiestrę Na Dużym Rowerze. Pod scenę przyjechał sześcioosobowy zespół muzyków na jednośladzie. Jadąc grali, a więc całość wyglądała naprawdę zjawiskowo. Koncert na scenie był także znakomity i cieszył publiczność.

Kolejnym punktem programu był klimatyczny występ zespołu Fiesta Amigos. Ze sceny popłynęły łagodne dźwięki, które ukoiły serca słuchaczy. Później swoje pięć minut mieli średniowieczni wojowie i Magdalena Stępak, która czarowała dźwiękami elektrycznych skrzypiec. Muzyczny klimat zmienił się raptownie po tym, jak na estradzie zagościła gwiazda wieczoru – zespół EX Maanam. Znakomici instrumentaliści i charyzmatyczna następczyni Kory Jackowskiej nie zawiedli słuchaczy.

Organizatorami imprezy byli Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury.
W organizacji udział wzięła firma KFA Armatura, która z okazji obchodów 100 – lecia swojego istnienia zadbała o stoisko z atrakcjami dla dzieci oraz posadziła podczas naszej imprezy pamiątkowy dąb.

Ułatwienia dostępu