19.4 C
Nisko
czwartek, 16 maja, 2024

Teatr Kontynuacja

Teatr „Kontynuacja” Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2007 r. wystawiając, we współpracy z Towarzystwem Kultury Chrześcijańskiej „Logos”, widowisko teatralno-lalkowe „Wesele”, dla uczczenia 100. rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego.

Teatr Kontynuacja
Jazz Band

Jazz Band

Jazz Band współpracuje z NCK „Sokół” od 2018 r. Kierownikiem zespołu jest Błażej Mokrzak, który odpowiada za aranżację i opracowywanie utworów. Jazz Band działa w kooperatywie z wokalistami Studium Wokalnego tworząc różnego rodzaju projekty muzyczne.

Niżańskie Mażoretki

Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” działa od 2010 r. Obecnie instruktorem i choreografem grupy jest Kinga Kaczmarek. Mażoretki występują podczas ważniejszych uroczystości patriotycznych i okolicznościowych w Nisku i okolicach.

Zdjęcie zespołu mażoretek
Studium Wokalne

Studium Wokalne

Studium Wokalne działa od 2014 r., jego twórcą i głównym instruktorem jest Dorota Nieradka. Na regularnych zajęciach uczniowie pracują nad emisją głosu, dykcją, frazowaniem i interpretacją utworów. Materiał warsztatowy to głównie utwory muzyki rozrywkowej.

Grupa Reprezentacyjna Fuks

Grupa Reprezentacyjna Fuks skupia utalentowaną młodzież w wieku od 14 do 17 lat. Instruktorem i choreografem grupy jest Teresa Świdecka – Węglarz.

Grupa Reprezentacyjna Fuks
Niżańska Kapela Ludowa

Niżańska Kapela Ludowa

Niżańska Kapela Ludowa od blisko 50. lat popularyzuje i kultywuje tradycje ludowe w naszym regionie.

Ułatwienia dostępu