Aktor niżańskich teatrów amatorskich. Urodził się w Nisku i tu mieszka do dziś. Przygodę z kulturą i sztuką zaczął podczas nauki w Technikum Elektrycznym w Nisku. Grał w orkiestrze dętej, którą prowadził dyrektor szkoły Stanisław Bereś. Był przewodniczącym szkolnego „kółka żywego słowa” oraz „etatowym” szkolnym recytatorem. Osiągał liczne sukcesy w konkursach recytatorskich. Jego największą pasją była i pozostaje do dziś recytacja.
Po zdaniu matury został powołany do wojska, gdzie nie porzucił swoich artystycznych zainteresowań. Po ukończeniu Podoficerskiej Szkoły Łączności w Białobrzegach, gdzie był recytatorem w teatrze poezji, został skierowany do Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie. Zamiast karabinu otrzymał mikrofon do prowadzenia koncertów i werbel do musztry. Po zakończeniu służby wojskowej wrócił do Niska i podjął pracę zawodową oraz ukończył studia w zakresie budownictwa lądowego. W Tarnobrzeskim Kombinacie Budowlanym gdzie pracował był przez jakiś czas konferansjerem zespołu muzycznego.
W działania niżańskiej sceny teatralnej zaangażował się za pośrednictwem kolegi, którego żona Krystyna Rębisz była jednym z organizatorów (wraz z ks. Marianem Balickim) grupy teatralnej przy Towarzystwie Kultury Chrześcijańskiej „Logos”. Przez lata aktywnie działał w szeregach towarzystwa, grając w spektaklach teatralnych. Brał także udział w promocjach tomików poezji ks. Mariana Balickiego, gdzie recytował jego wiersze oraz organizowanych przez Towarzystwo wieczorach poezji.
W 2007 roku zagrał w spektaklu „Wesele” S. Wyspiańskiego wystawianym przez NCK „Sokół”. Wtedy narodziła się nowa grupa teatralna „Kontynuacja”. Pod jej szyldem zagrał 10 ról oraz zadebiutował jako reżyser sztuką „Pierwiastek z minus jeden” M. Hemara.
Kalendarium
Reżyseria sztuk teatralnych:
2021- „Pierwiastek z minus jeden” M. Hemara
Role teatralne:
Teatr amatorski TKCh „Logos”
1998 – Rokita – „Gość oczekiwany” Z. Kossak – Szczuckiej (reż. Krystyna Rębisz),
2001 – Bankier – „Mały książę” A. de Saint – Exupery (reż. Krystyna Rębisz),
2005 – Jubiler – „Przed sklepem jubilera” K. Wojtyły (reż. Krystyna Rębisz),
Teatr „Tradycja” Akademii Sztuki
2013 – Oficer gwardii – „Świętoszek” Moliera (reż. Beata Lewicka),
Teatr „Kontynuacja”
2007 – Czepiec – „Wesele”S. Wyspiańskiego (reż. Marek Urban),
2008 – Cześnik Raptusiewicz – „Zemsta”A.Fredry (reż. Ewa Błądek),
2010 – Duch – „Drzewo” W. Myśliwskiego (reż. Stefan Schmidt),
2011 – Król Priam – „Odprawa posłów greckich” J. Kochanowskiego (reż. Beata Lewicka),
2014 – Policjant – „Antygona w Nowym Jorku” J. Głowackiego (reż. Marek Urban),
2014 – Naczelnik poczty – „Rewizor” M. Gogola (reż. Marek Urban),
2016 – Duch – „Mniejsze dobro” H. Bardijewskiego (reż. Marek Urban),
2018 – Czepiec -„Wesele” S. Wyspiańskiego (reż. Marek Urban),
2019 – Więckowski – „Imieniny pana dyrektora”Z. Skowrońskiego, J. Słotwińskiego (reż. Marek Urban),
2021 – Obcy -„Pierwiastek z minus jeden” M. Hemara (reż. Wiesław Kieżun),
Scena amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury 2019 – Mularz – „Zemsta” A. Fredry (reż. Alicja Jachiewicz, Stefan Schmidt)
Twórczość
Brał udział w wielu konkursach recytatorskich o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym zdobywając liczne nagrody, m.in.
2003 – III nagroda w kategorii recytacji w XIII Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej, Sędziszów Młp.
2004 – Wyróżnienie w kategorii recytacji, XIV edycja Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, Sędziszów Młp.
2006 – I miejsce w kategorii osób dorosłych, XVI edycja Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, Sędziszów Młp.
2006 – Wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich 51. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, kategoria recytacja, Rzeszów
W 2005 roku reprezentował województwo podkarpackie na XIV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Sacrum w literaturze” w Częstochowie.
Otrzymał wyróżnienie od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku za zaangażowanie w organizację i udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Narodowego Czytania.
Otrzymał odznakę honorową „Za zasługi dla Gminy i Miasta Nisko”, nagrodę Starosty Niżańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz statuetkę „Działacz Kultury” od Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.