26.3 C
Nisko
sobota, 20 lipca, 2024

Warsztaty Wokalne z jury Festiwalu Baśniowej Piosenki

Udostępnij

Przed nami kolejna, już V edycja, Festiwalu W krainie Baśniowej Piosenki! Wszystkich uczestników festiwalu zapraszamy również do udziały w warsztatach wokalnych. Zajęcia prowadzone będą przez Adama Czaplę, Jerzego Grzechnika i Kamila Ziębę.


ADAM CZAPLA
Wokalista, trener wokalny. Od lat szkoli się, rozwija w zakresie techniki wokalnej i pracy nad głosem w Polsce i za granicą. Realizuje podejście holistyczne, w oparciu o trening funkcjonalny głosu. Jego mentorem wokalnym jest austriacki nauczyciel śpiewu i foniatra-laryngolog — dr Hubert Noe.

Trener wokalny oraz chórek w programie The Voice Kids TVP oraz The Voice Senior TVP. Przez lata związany z Sienna Gospel Choir oraz formacją Sienna Singers, z którą doszedł do półfinału 9ej edycji programu Mam Talent. Ekspert wokalny w programie „Super Dzieciak” w TV Polsat. Konsultant wokalny przy przygotowaniach polskich reprezentantów w konkursie Eurowizji Junior w latach 2019-2021 roku.

Na swojej dotychczasowej drodze miał okazję pracować z setkami wokalistów, realizując treningi indywidualne, warsztaty grupowe, a także asystując przy dziesiątkach nagrań studyjnych i pracach nad albumami zarówno jako trener wokalny jak i aranżer chórków oraz wokal wspierający. Jego głos możecie usłyszeć w tle takich utworów jak „Forever and a night” – Viki Gabor, „Zaskakuj mnie” Marcina Sójki. W różnych formach współpracował m.in z Viki Gabor, Anią Karwan, Martą Gałuszewską, Sarą James, Roksaną Węgiel, Antkiem Smykiewiczem, Blanką, Włodzimierzem Dębowskim (wokalista zespołu Łąki Łan), Jeremim Sikorskim, Alą Tracz czy zespołem 4Dreamers.


JERZY GRZECHNIK
wokalista, aktor musicalowy. Stypendysta Akademii Wokalno-Aktorskiej Aero Folkehojskole w Danii. Laureat debiutów Opolskich 2008, uczestnik programów telewizyjnych (m.in. the Voice of Poland, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Jaka to Melodia, Przebojowa Noc i Złota Sobota), gra w kilkunastu produkcjach warszawskiego teatru Studio Buffo (m.in główną rolę Jana w legendarnym musicalu Metro, w Romeo i Julii, Piotrusiu Panie, Policie, Mistrzu i Małgorzacie (jako Jeszua Hanocri) oraz w Wieczorach tematycznych i spektaklach muzycznych). Zagrał również Ernsta Lubitscha, główną męską rolę, w niemieckojęzycznej adaptacji musicalu Polita w Stuttgarcie. Autor tekstów i melodii. Producent kilkunastu teledysków. W 2017 roku wydał autorską płytę „Przeze mnie, o mnie” oraz skomponował i zaśpiewał wielogłosową ścieżkę muzyczną do radiowej adaptacji „Widm w Mieście Breslau” Marka Krajewskiego w reżyserii Mariusza Malca. Zagrał również we wspomnianej sztuce. Wziął także udział w dwóch widowiskach muzyczno-teatralno-telewizyjnych „Niezłomni” oraz „Wolność we Krwi”, grając w nich główne role. Pojawił się także w kilku odcinkach serialu „Na dobre i na złe”, zaśpiewał w serialu „Polowanie na Ćmy” oraz w filmie „Święta Inaczej”, a także nagrał jedną z żydowskich pieśni Rocco de Shabos do filmu dokumentalnego „Niepamiętnik”. Gra również w spektaklach ekologiczno-akrobatyczno-musicalowych w ramach produkcji BOHEMA HOUSE, mianowicie w „Plastikowym Cyrku Doktora Dolittle” (główna rola), w „Calineczce – magia tkwi w naturze”, w „Dziewczynce z Zapałkami – świat smogu” oraz w „Blamażu Klimatycznym” (na motywach Opowieści Wigilijnej Dickensa). Jerzy Grzechnik prowadzi również warsztaty artystyczne, organizuje wieczory muzyczne oraz występuje gościnnie w rozmaitych projektach muzycznych oraz koncertach – również telewizyjnych (chociażby w „(Nie)zakazanych Piosenkach” z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego, Biesiadach Dwójki, czy w Koncertach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu).


KAMIL ZIĘBA
Aktor i wokalista, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego (specjalność – Musical) Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swoją artystyczną edukację rozpoczął w wieku 18 lat w Rzeszowskiej szkole Centrum Sztuki Wokalnej i dzięki zdobytym tam umiejętnościom pojawił się na scenach Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz w Teatrze Maska w Rzeszowie. Po ukończeniu studiów kreował główną rolę w musicalu Wonderful Town Leonarda Bernsteina, który powstał przy współpracy Filharmonii Bałtyckiej i Gdańskiej Akademii Muzycznej. Współpracował z Teatrem Miejskim w Gdyni, z Teatrem Muzycznym „Tintilo” oraz Sopockim Teatrem Atelier. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki estradowej i aktorskiej. Brał udział w nagraniach dla Telewizji Polskiej i współpracował ze studiem SDI
odpowiedzialnym za dubbing w najważniejszych filmach Walta Disneya. Prowadzi zajęcia i warsztaty teatralne oraz wokalne, założył działalność mającą na celu umożliwienie zorganizowania takich zajęć dla dzieci i młodzieży mieszkającej w małych miejscowościach. Współpracował z warszawskim Studiem Accantus oraz jest solistą w programach edukacyjnych Filharmonii Narodowej. Obecnie można go zobaczyć na scenach wielu Teatrów Muzycznych, m.in Teatrem NOWA SCENA w Bydgoszczy, Teatr Syrena w Warszawie (spektakle: Czarownice z Eastwick, Rodzina Addamsów, Rock of Ages, Kajko i Kokosz) i Teatr Muzyczny w Poznaniu (musical Rodzina Addamsów), Mazowiecki Teatr Muzyczny (Awantura w MollDurze) oraz Teatr Muzyczny w Toruniu (Friends – The Musical Parody).


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Zapisz się na Warsztaty Architektoniczne!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów architektury na wyjątkowe warsztaty, podczas których...

Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej

Zapraszamy serdecznie na VII edycję Niżańskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej,...

Relacja z Artystycznych Wakacji w NCK SOKÓŁ

Zakończyliśmy pierwszy turnus Artystycznych Wakacji w NCK SOKÓŁ! To...

Niżańskie Kino Letnie

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Niska i okolic do udziału w...

Rodzinny Kolektyw na os. Tysiąclecia

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców osiedla Tysiąclecia w Nisku na...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu