9.9 C
Nisko
czwartek, 22 lutego, 2024

Symfonia Dziecięca

Udostępnij

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

W czwartek, 6 października, dla najmłodszych mieszkańców Niska przygotowaliśmy kolejną muzyczną propozycję w ramach cyklu Przystań małego melomana.

„Symfonia dziecięca” to projekt, który obejmuje koncert muzyki klasycznej, interaktywną lekcję muzyki prowadzoną przez animatora oraz warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych. Wykonawcami koncertu był zespół ARSO Ensemble, który tworzą koncertmistrzowie i soliści Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie.
Zespół wystąpił w składzie: Robert Naściszewski, Orest Telwach, Piotr Gajda, Anna Naściszewska i Sławomir Ujek oraz zaproszeni goście Magdalena Margańska-Dec, Piotr Lato i Jacek Rzym. Koncert poprowadziła Anna Podkościelna-Cyz.


Zespół ARSO Ensemble uczestniczył w wielu uznanych festiwalach m.in. w ramach Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Krakowie, Festiwalu Wiolinistycznego im. B. Hubermana w Częstochowie, podczas XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu „Tydzień Talentów” w Tarnowie/Kąśnej Dolnej, Festiwalu Tempus Paschale w Lublinie, VIII Europejskiego Festiwalu w Otwocku, Letnim Festiwalu Koncertów Kameralnych MUZYCZNE TARASY w Tarnowie, XXII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, XXIII Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”, a także podczas koncertów kameralnych w Hamburgu, Hanowerze i Saarbrücken. Koncertowali w sali dużej i kameralnej Filharmonii Podkarpackiej, Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie, w Auli Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a każdy występ zespołu spotykał się z sympatią i ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji „Symfonia dziecięca”.

Ułatwienia dostępu