13.3 C
Nisko
sobota, 18 maja, 2024

Spektakl „Zemsta – czyli spór o mur wg Aleksandra Fredry”

Udostępnij

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury zrealizowało zadanie publiczne pn. „Zemsta – czyli spór o mur wg Aleksandra Fredry”. W ramach 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry, przypadającej w tym roku, niżański Teatr „Kontynuacja” podjął się wystawienia sztuki polskiego komediopisarza w zupełnie nowoczesnej odsłonie, co było jednym z działań zaplanowanych w zadaniu.

Ponadczasowa, zabawna i pełna intryg komedia została przeniesiona do współczesnego biura, gdzie bohaterowie otrzymali nową charakteryzację, ale ich ludzkie cechy i relacje pozostały niezmienne. To wyjątkowe połączenie klasyki i współczesności, której adaptacji i reżyserii podjął się Marek Urban, widzowie mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć 11 listopada 2023 r. w sali widowiskowej NCK „Sokół”.

Spektakl zyskał uznanie wśród widowni, a aktorzy i tancerze biorący udział w spektaklu nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Dodatkowo, w ramach zadania, zaplanowano także wystawienie spektakli dla młodzieży szkolnej. Ponadto aktorzy Teatru „Kontynuacja” nagrali słuchowisko na podstawie oryginalnego tekstu „Zemsty”, które udostępniono na kanale Youtube oraz stronie internetowej NCK „Sokół”. Zadanie dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.

SPEKTAKLE DLA SZKÓŁ
16.11.2023 | godz. 9.00, 10.30
17.11.2023 | godz. 9.00

Ułatwienia dostępu