-3.3 C
Nisko
niedziela, 10 grudnia, 2023

DZIEŃ SENIORA Si Senior

Udostępnij

14 listopada 2023 r., w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” obchodziliśmy Święto Seniorów. Część artystyczna, która towarzyszy obchodom Dnia Seniora w Nisku, a której nazwa „Si Senior” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń organizowanych w naszym mieście, wyjątkowo przypadła do gustu licznie zgromadzonej publiczności. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń złożonych seniorom przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej. Z wyrazami szacunku, do złożonych życzeń dołączyły również kwiaty.

Program artystyczny rozpoczął się od występu Pani Marii Bery, która zaprezentowała monologi Hanki Bielickiej. Następnie swoją muzyczną energią podzielił się „Chór Echo” Klubu Seniora w Nisku pod batutą Mirki Barylskiej.
W dalszej części wokalistki Studium Wokalnego NCK ,,Sokół’’ zaprezentowały program wokalny ,,Pocztówka z tamtych lat’’. Widzowie mogli usłyszeć takie utwory jak ,,Pamiętasz była jesień’’ w wykonaniu Andżeliki Guściory, ,,Jakieś małe nic’’ zaśpiewała Wiktoria Gil, ,,Na pierwszy znak’’ zaprezentowała Emilia Wieleba, ,,Kogo nasza miłość obchodzi’’ i ,,Szczęście raz się uśmiecha’’ wykonała Emilia Warchoł. Na zakończenie szlagiery Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego oraz Andrzeja Zauchy wykonał Maksymilian Stalec, który od wielu lat związany jest z pracownią wokalną Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, wyróżniony w programie Szansa na Sukces – Opole 2022, student kierunku jazz i muzyka rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczyciel wokalu w Szkole Muzycznej YAMAHA w Rzeszowie, wokalista Zespołu Wokalnego UR oraz grupy Singing Souls MDK Rzeszów, artysta Teatru Muzycznego Broadway działającego przy GOK Gminy Leżajsk.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Nas też odwiedził Św. Mikołaj

Święty Mikołaj w asyście elfów przybył także do nas....

Wystawa plenerowa Miasto ’33

Wystawa jest zwieńczeniem projektu artystycznego „Nisko w stylu Vintage”...

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Zapraszamy na magiczny Jarmark, który odbędzie się 17 grudnia...

Akcja Świąteczna Dekoracja

Zapraszamy do wzięcia udziału w świątecznym wydaniu Rodzinnego Kolektywu...

Warsztaty Świąteczne na os. Malce

Zapraszamy serdecznie na Rodzinne Warsztaty Świąteczne w starej szkole...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu