-3.3 C
Nisko
niedziela, 10 grudnia, 2023

Spektakl „Zemsta – czyli spór o mur wg Aleksandra Fredry”

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Zemsta – czyli spór o mur wg Aleksandra Fredry” w zupełnie nowoczesnej odsłonie w wykonaniu Teatru Kontynuacja!


19.11.2023 r. | godz. 18.00
Sala widowiskowa Niżańskiego Centrum Kultury SOKÓŁ
BILETY 15 zł – dostępne w sekretariacie NCK SOKÓŁ


Ponadczasowa, zabawna i pełna intryg komedia zostaje przeniesiona do współczesnego biura, gdzie bohaterowie otrzymują nową charakteryzację, ale ich ludzkie cechy i relacje pozostają niezmienne. To wyjątkowe połączenie klasyki i współczesności, które kieruje w stronę refleksji nad ludzkimi słabościami.

„Zemsta” w nowoczesnym biurze to historia Cześnika, ambitnego menadżera, który w swojej zaborczości nie wybacza nikomu, kto mu się przeciwstawi. W międzyczasie pojawiają się postaci takie jak Cześnik, Papkin, Wacław, Klara czy Podstolina, w nowoczesnych wcieleniach, które zapewniają niezapomnianą mieszankę komicznych sytuacji i zaskakujących zwrotów akcji. Współczesne biuro staje się areną dla emocjonalnych konfliktów, intryg, manipulacji i nieoczekiwanych sojuszy. A wszystko to z humorem, który jest ponadczasowy i zrozumiały dla każdego.

Nowatorskie wydanie „Zemsty” zabierze Was w emocjonującą podróż przez biurowe intrygi i ludzkie relacje, zostawiając zarówno uśmiech na twarzy, jak i zadumę nad wiecznymi prawdami o ludzkiej naturze.


230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, przypadająca w roku 2023, to wyjątkowy czas, aby uczcić tego wybitnego polskiego komediopisarza. Przypominając o jego dziełach, chcemy podkreślić, że mimo upływu lat, „Fredryzm” wciąż żyje i inspiruje. Jego błyskotliwe dialogi, charakterystyczne postaci i wszechobecny humor przekraczają granice czasu i przestrzeni, a „Zemsta” we współczesnej interpretacji to doskonały dowód na to. Scenicznej realizacji sztuki w nowoczesnej odsłonie podjął się niżański Teatr „Kontynuacja”.


Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Nas też odwiedził Św. Mikołaj

Święty Mikołaj w asyście elfów przybył także do nas....

Wystawa plenerowa Miasto ’33

Wystawa jest zwieńczeniem projektu artystycznego „Nisko w stylu Vintage”...

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Zapraszamy na magiczny Jarmark, który odbędzie się 17 grudnia...

Akcja Świąteczna Dekoracja

Zapraszamy do wzięcia udziału w świątecznym wydaniu Rodzinnego Kolektywu...

Warsztaty Świąteczne na os. Malce

Zapraszamy serdecznie na Rodzinne Warsztaty Świąteczne w starej szkole...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu