Urodzona w 1981 roku w Nisku. Artystka niebanalna. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, dyplom – snycerstwo (2001). Studiowała w Instytucie Sztuk Pięknych przy UMCS w Lublinie kierunek malarstwo, fakultet ceramika. Dyplom w pracowni prof. Jacka Wojciechowskiego; prezentowany był w Galerii Białej w Centrum Kultury w Lublinie, TVP –„Regiony Kultury”, oraz nagrodzony wyróżnieniem dziekańskim (2006).
Lalką zajmuje się od zawsze, osadzając je w instalacjach artystycznych, tworząc postaci portretowe, do animacji poklatkowych, spektakli profesjonalnych lub amatorskich. Współpracowała z Teatrem Lalki we Wrocławiu oraz łódzkim Teatrem Nowym. Zajmuje się także malarstwem, ceramiką, rzeźbą współczesną i instalacją artystyczną z elementami scenografii.
Tworzy filmy w technologii animacji poklatkowej. Animuje własne lalki, wykorzystując autorską scenografię.
Głównym stałym motywem prac i instalacji jest postać ludzka. Charakterystyczne dla twórczości – lalki: karykaturalne ujęcie fikcyjnych lub rzeczywistych postaci wydobywa absurdy społeczne i kulturowe z ironicznym „przymrużeniem oka”. Instalacje często w sposób przewrotny odwracają relację pomiędzy widzem a oglądanym obiektem.
Kalendarium
Wybrane wystawy:
2004 – „Przystanek”, Galeria Biała, Lublin
2004 – wystawa międzynarodowa, Montescaglioso, Włochy
2004 – „Supermarket Sztuki”, wystawa międzynarodowa, Warszawa
2006 – „Pejzaż polski” – malarstwo, ceramika, rzeźba – dyplom, Galeria Biała, Lublin
2006 – „Biała Strefa”, Austriackie Centrum Kultury, Warszawa
2006 – „Dwunastu”, Galeria Biała, Lublin
2006 – „Remont Generalny”, Galeria Biała, Lublin
2006 – „Białe Kombinacje”, Galeria Sanocka, Sanok
2008 – Szopka Miejska, Plac po Farze, Lublin
2008 – Szopka w sztuce – „Przystanek”, Teatr Andersena, Lublin
2008 – L2-instalacja, Teatr Municypalny, Lwów
2008 – „Wieża”, Festiwal Dialogu 4 Kultur, Łódź
2009 – Inauguracja „Wielkiego Toskańczyka” Igora Mitoraja, rzeźba, „Spectra”, Warszawa
2009 – Konkurs Gepperta, Wrocław
2010 – „Kolejka Linowa”, Międzynarodowy Festiwal Landart, Zwierzyniec
2010 – Międzynarodowa wystawa Malarstwa „Barwy Morza”, Gdynia
2015 – Lalka artystyczna, BWA Skierniewice
2016 – Festiwal 50 lecia Sztuki Lalkarskiej, Bielsko–Biała
2016 – Festiwal Animacji, Bydgoszcz
2016 – Lalka artystyczna, BWA Kielce
2016 – „lalKara”, Centrum Wikliniarstwa, Rudnik nad Sanem
2017 – Triennale sztuki rzeźbiarskiej, Częstochowa
2018 – 2019 – Lalka artystyczna, Galeria Miejska, Częstochowa
Twórczość
Od roku 2004 związana ze środowiskiem Galerii Białej w Lublinie i Młodego Forum Sztuki. Współpracuje z Jarosławem Koziarą przy instalacjach miejskich w Lublinie i innych miastach Polski. Realizuje projekt lubelskiego Teatru NN – scenografie, instalacje, aranżacja obrazująca historię Lublina w oparciu o legendy miejskie. Członkini grupy artystycznej „Polska Lalka Artystyczna”. Współpracuje z Niżańskim Centrum Historii i Tradycji w Nisku. Jest autorką animowanego (animacja poklatkowa) filmu opowiadającego o dziejach Niska p.t. „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”.
W 2007 roku wykonała projekt scenografii oraz lalki do widowiska teatralno lalkowego „Wesele”. Spektakl w reż. Marka Urbana, wystawiany był przez Teatr „Kontynuacja” w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku.
Obiekty autorstwa artystki prezentowane są w ekspozycjach stałych Parku Zwierzynieckiego, Pałacu Biskupiego w Janowie Podlaskim , Pałacu Łochów, Pałacu Sieniawa, Hotelu Tobaco, Pułaska Residence.
Wystąpiła w cyklu audycji radiowych „Pięć pytań do…” emitowanych na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz filmie dokumentalnym „5 pytań do…” w reżyserii Adama Głaczyńskiego, prezentującym sylwetki i twórczość niżańskich twórców kultury.
Uhonorowana statuetką „Działacz Kultury” Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.