-6.2 C
Nisko
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Majówka Teatralna | Piątek

Udostępnij

Piątkowy program Majówki Teatralnej skierowany był do najmłodszych widzów. Na sali widowiskowej NCK Sokół wystąpił gościnnie Wędrowny Teatr Lalek „MAŁA MI” ze spektaklem „Księżycowe opowieści” w reż. Sławy Tarkowskiej.   A na scenie Amfiteatru Parku Miejskiego dzieciaki mogły zobaczyć przedstawienie „Ciosek i Judytka” Teatru Lalek Marka Żyły.  Na zakończenie pierwszego dnia wystąpił TEATR TAK z interaktywnym spektaklem dla dzieci „Nadchodzi Pippi”.


„KSIĘŻYC’OWE OPOWIEŚCI” | Wędrowny Teatr Lalek „MAŁE MI” | reż. Sława Tarkowska
Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek.
Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. 

Spektakl „KSIĘŻYC’OWE OPOWIEŚCI” to pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest w nim bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadaje uniwersalne pytania i jednocześnie w mądry, zabawny, ciepły, przystępny dla najmłodszych widzów sposób – odpowiada na nie.

FOTORELACJA ZE SPEKTAKLU WĘDROWNEGO TEATRU LALEK MAŁA MI >>> KSIĘŻYCOWE OPOWIEŚCI 


„CIOSEK I JUDYTKA” | Teatr Lalek Marka Żyły | reż. Marek Żyła
Teatr Lalek Marka Żyły to teatr stworzony z pasji i miłości do lalek, spektakli
a także rozśmieszania. Idea teatru to teatr wędrowny, jarmarczny, który występował wszędzie tam, gdzie tylko można było ustawić niewielką scenę, pełną lalek. 

„CIOSEK I JUDYTKA” to spektakl uliczny rodem z XVIII wieku, grany z przenośnej scenki, takiej, jakich używali wędrowni lalkarze ponad 300 lat temu. Szalony, jarmarczny spektakl o tarapatach tytułowego Cioska oraz jego oblubienicy Judytki! Bohaterzy postanowili zmierzyć się z klasyką i wcielają się w Romeo i Julię, historia jednak posiada oryginalną interpretację… Czy ktoś stanie na drodze ich miłości? A jeśli tak – to zawsze można użyć pałki!

FOTOGALERIA ZE SPEKTAKLU TEATRU LALEK MARKA ŻYŁY >>> CIOSEK I JUDYTKA 


„NADCHODZI PIPPI” | Teatr „TAK” | reż. Emilia Rutkowska – Bekas (Fionka)
Teatr „Tak”
 to teatr dla dzieci, który z ogromnym powodzeniem wystawia  profesjonalne, interaktywne spektakle dla dzieci. Aktorzy czerpią inspiracje do budowania ról z mądrości i wdzięku dzieci. W fabułę przedstawianych opowieści wplatają autorskie piosenki i tańce. Atutem ich przedstawień jest przemyślana
i niebanalna scenografia i kostiumy.

„NADCHODZI PIPPI” to spektakl o rudowłosej Pippi, która zabiera dzieci w podróż do swojego świata. W nim wszystko może się zdarzyć, a marzenia się spełniają. Spektakl pełen słońca i pozytywnych wibracji. Motto Pippi głosi: „Aby żyć szczęśliwie myśl człowieku pozytywnie”. W każdym wieku i do końca wszyscy jesteśmy dziećmi, choć po trosze. Nie pozwólmy sobie o tym zapomnieć. Scenariusz inspirowany tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”

FOTOGALERIA ZE SPEKTAKLU TEATRU TAK >>>> NADCHODZI PIPPI

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Wystawa plenerowa Miasto ’33

Wystawa jest zwieńczeniem projektu artystycznego „Nisko w stylu Vintage”...

Prelekcja „Liban – Ojczyzna św. Szarbela”

Prelegent Jacek Kotula, czciciel Św. Szarbela, dwukrotny pielgrzym do...

PROJEKT „CZAS ODBUDOWY I WIELKICH ZMIAN” ZAKOŃCZONY

Zakończyliśmy realizację projektu „Czas odbudowy i wielkich zmian”. Zgodnie...

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Zapraszamy na magiczny Jarmark, który odbędzie się 17 grudnia...

Akcja Świąteczna Dekoracja

Zapraszamy do wzięcia udziału w świątecznym wydaniu Rodzinnego Kolektywu...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu