-2.3 C
Nisko
niedziela, 10 grudnia, 2023

Grzegorz Wołoszyn

Udostępnij

Urodzony w 1976 roku w Nisku. Polonista, poeta, malarz, fotograf, instruktor teatralny. Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Mieszka w Stalowej Woli, pracuje jako nauczyciel języka  polskiego w I LO im. KEN przy ulicy Stanisława Staszica w Stalowej Woli. W Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli pełni aktualnie funkcję reżysera Teatru Szósty Akt. Jest członkiem Towarzystwa Ziemi Niżańskiej.

TWÓRCZOŚĆ

Malarstwem zajmuje się od czterech lat, maluje głównie obrazy olejne techniką impasto, kolaże i asamblaże na bazie farby akrylowej oraz portrety w stylu pop-art technikami wodnymi. Jego prace znalazły się w krakowskim czasopiśmie literacko-artystycznym „Stoner Polski” oraz na wystawach indywidualnych w Stalowej Woli, Świdnicy i Nisku oraz Rudniku nad Sanem.

Nie tylko maluje, ale zajmuje również się pisaniem. Debiutował w 2005 roku arkuszem poetyckim Zawsze słowo, którego publikacja była Nagrodą Główną w konkursie I Spotkania Poetów-Pedagogów w Krakowie. W roku 2012 zdobył Grand Prix w V Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Świdnica 2012” za książkę poetycką Poliptyk. W roku 2013 Poliptyk zdobył również tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca za miesiąc maj. Książka Dom Opieki „Kalwaria”, która ukazała się pod koniec 2022 roku, otrzymała przedpremierowo wyróżnienie na festiwalu Stacja Literatura oraz ogólnopolskim konkursie Nowy Dokument Tekstowy.

Od ponad dwudziestu lat zajmuje się też teatrem, prowadził młodzieżowe grupy teatralne w Krakowie, Piekarach, Londynie, Starym Narcie i Stalowej Woli, wyreżyserował ponad dwadzieścia spektakli min. „Kartotekę”, „Dziady”, „Małego Księcia”, „Operetkę”, „Wizytę starszej pani”, „Miłość na Krymie”, „Labdakidów” (połączenie „Króla Edypa” i „Antygony”), „Wesele”, „Alicję w Krainie Czarów”, „Opowieść wigilijną”, „Krawca”.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Beata Kot-Gustaw

Urodziła się w 1969 roku w Nisku. Jest absolwentką...

Beata Puskarczyk

Urodziła się w 1972 roku w Nisku. Sztuką interesowała...

Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska

Urodziła się w 1982 roku w Nisku. Ukończyła Państwowe...

Marta Wakuła-Mac

Artystka urodzona w 1979 roku w Nisku. Ukończyła niżańskie...

Magdalena Suszek – Bąk

Urodziła się 1984 roku, pochodzi z Zarzecza. Jest absolwentką...

Archiwalne posty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Ułatwienia dostępu