10.6 C
Nisko
środa, 22 marca, 2023
Zdjęcie Barbary Wrońskiej

Koncert Barbary Wrońskiej

W ramach Niżańskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich w najbliższą niedzielę, 9 października, serdecznie zapraszamy na koncert Barbary Wrońskiej.


Mając na uwadze jesienną aurę, program imprezy będzie realizowany w dużym podgrzewanym namiocie koncertowym, usytuowanym w samym centrum Niska, na Placu Wolności.


Koncerty tej artystki to kompilacja solowego albumu „Dom z ognia” jak i różnych solowych dokonań. Możemy spodziewać się także zupełnie nowych, przedpremierowych wykonań z nadchodzącego nowego albumu.

Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka i jedna z lepszych autorek tekstów na polskiej scenie muzycznej. Także aranżerka i producentka muzyczna. Multiinstrumentalistka z naciskiem na skrzypce i pianino. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jej dziadek Tadeusz Wroński, był rektorem Akademii Muzycznej w Warszawie, zaś ojciec wykładowcą na tejże uczelni. Od czwartego roku życia uczyła się gry na skrzypcach.

W 2004 pojawiła się na płycie „8 Ohm” – grupy Pustki, grając na skrzypcach i instrumentach klawiszowych, zaś w 2007 została główną wokalistką zespołu. Wraz ze swoją siostrą Zuzanną współtworzyła także duet Ballady i Romanse. W 2015 roku utwory zespołu pojawiły się w nagradzanym filmie „Córki dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

Po latach pracy zespołowej postawiła na siebie i postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego również była producentem muzycznym.

Płyta „Dom z ognia” ukazała się 9.02.2018 roku. Pierwszy singiel pt. „Nie czekaj”, będący bardzo osobistą wypowiedzią artystki, odniósł bardzo duży sukces. Ta przebojowa piosenka, prezentuje różnorodność brzmień jakie znajdziemy na pierwszym solowym albumie Barbary Wrońskiej.

Na albumie „Dom z Ognia” czuć tęsknotę za polską piosenką z lat 60, przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami. Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd. Każdy utwór to inny nastrój, inna dynamika, łączą je silne emocje.

W styczniu 2019 album „Dom z ognia” został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny, zaś Barbara Wrońska była nominowana w kategorii Kompozytor Roku (Muzyka Rozrywkowa).
—————————–
Koncert został zorganizowany w ramach wydarzenia Niżańskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

PEŁNY PROGRAM >> https://nck.nisko.pl/nizanskie-dni-funduszy-europejskich/

Współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Data

paź 09 2022
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:00

Koszt

WSTĘP WOLNY !

Lokalizacja

Plac Wolności
Plac Wolności 37-400 Nisko
Kategoria
Niżańskie Centrum Kultury Sokół

Organizator

Niżańskie Centrum Kultury Sokół
Telefon
+48 15 841 21 44
Email
ncksokol@interia.pl
Strona WWW
Niżańskie Centrum Kultury Sokół

Ułatwienia dostępu