19.4 C
Nisko
sobota, 23 września, 2023

Wystawa malarstwa i grafiki Katarzyny Kobylarz-Tomaszewskiej

Udostępnij

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej. Tym razem swoją twórczość-malarstwo oraz grafikę w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji zaprezentuje Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska.

Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska urodziła się w 1982 roku w Nisku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jest absolwentką Wydziałów Grafiki i Malarstwa (Katedra Scenografii) Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Jest artystką wszechstronną. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym oraz malarstwem 3D w technologii Chromadepth, którego jest pionierką. Jej prace znajdują się w polskich zbiorach oraz zagranicznych kolekcjach we Włoszech, Niemczech, Anglii, Belgii, Hiszpanii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Tworzy scenografie muzealne i teatralne oraz filmowe. Współpracowała między innymi z Andrzejem Wajdą, prof. Krystyną Zachwatowicz-Wajdą, Andrzejem Kreutz-Majewskim oraz Krystianem Lupą. Tworzyła także dla Opery Krakowskiej dekoracje i scenografie oraz identyfikacje wizualną.

Artystka została uhonorowana wieloma nagrodami międzynarodowymi. Zdobyła między innymi III miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Siłą czy dialogiem, współcześni Europejczycy wobec konfliktów”, I i III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Graficznym „Artform” w 2001 roku.

W latach 2014-2020 była szefową Klubu Malarzy im. Hrabiego Aleksandra Fredry oraz organizatorką i dyrektorem artystycznym Pierwszego Festiwalu Fredrowskiego „Mocium Panie”. Należy do Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie.

Jest właścicielką galerii stacjonarnej w Nowej Dębie przy ul. Krasickiego 4 i galerii internetowej www.galeriakobylarz.pl oraz własnej marki www.lasowiackieklimaty.pl promującej wikliniarstwo z terenów podkarpackich.

Na wystawie w NCHiT artystka zaprezentuje kilka prac malarskich z nurtu łączącego abstrakcję z realizmem, obrazy abstrakcyjne, malarskie szkice w mniejszych formatach oraz kilkanaście rysunków i grafik, które do tej pory nie były do tej pory przez nią prezentowane.


Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę, 24 czerwca o godzinie. 17.00 w NCHiT.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Dla zwiedzających wystawa dostępna będzie do dnia 21 sierpnia.


Serdecznie zapraszamy!

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Warsztaty Wokalne z jury Festiwalu Baśniowej Piosenki

Przed nami kolejna, już V edycja, Festiwalu W krainie...

Koncert Pablopavo i Ludziki

W sobotę, 30 września o godz. 20.00, zapraszamy...

Spotkanie z historią dla dzieci NISKO OD PODSZEWKI

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji zaprasza dzieci z klas...

Cykl wykładów – „Nisko Między Wojnami”

Serdecznie zapraszamy do Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji na...

Otwarcie wystawy grafiki Marty Wakuły-Mac

W sobotę, 2 września w Niżańskim Centrum Historii i...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu