15.4 C
Nisko
środa, 12 czerwca, 2024

Wielkanocny Kiermasz

Udostępnij

Kolejna edycja Wielkanocnego Kiermaszu Ozdób Świątecznych odbyła się 29 kwietnia na Placu Wolności w Nisku. Bogata oferta ozdób świątecznych przyciągnęła wielu chętnych na ich zakup.

W organizację kiermaszu zaangażowali się wspólnie pracownicy Niżańskiego Centrum Kultury Sokół, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Nisko, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nisku, Świetlic Środowiskowo-Profilaktycznych z Niska, Zarzecza i Nowosielca oraz  Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów w Nisku, a także pracownicy niżańskiego magistratu. W kiermaszu udział wzięli również wystawcy indywidualni oraz twórcy ozdób.

Była to już piętnasta edycja kiermaszu pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Tradycyjnie zakup produktów do wykonania większości ozdób sfinansowany został z budżetu Gminy, a dochód przeznaczono na działalność wewnętrzną większości instytucji, które były wystawcami.

Podczas wystawy produktów na stoiskach pojawiły się różnokolorowe pisanki, kraszanki, kurczaki, słomiane zające, bukiety z bibuły, palmy wielkanocne, gliniane baranki i wiele innych pięknych ozdób. Tegoroczny kiermasz dał wszystkim możliwość zakupu oryginalnych kartek świątecznych i wielkanocnych stroików. Podczas piętnastej już edycji targu świątecznego gospodynie częstowały pysznym żurkiem.

Tekst: www.nisko.pl

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Nabór wystawców na Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swojego udziału Koła Łowieckie, Kluby...

KONKURS FILMOWY

Młodzieżowa Rada Miejska w Nisku oraz Burmistrz Gminy i...

Sukcesy naszych wokalistek na ogólnopolskich konkursach!

Podopieczni Aliny Bytnar wzięli udział w kolejnych konkursach wokalnych,...

Przegląd sztuki dziecięcej i młodzieżowej SZKATUŁA 2024

Niżańskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na Przegląd Sztuki Dziecięcej...

Zapraszamy na spektakl „Robale”

Zapraszamy na spektakl "Robale" w wykonaniu Młodszej Grupy Teatru...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu