8.1 C
Nisko
piątek, 23 lutego, 2024

Wielkanocny Kiermasz

Udostępnij

Kolejna edycja Wielkanocnego Kiermaszu Ozdób Świątecznych odbyła się 29 kwietnia na Placu Wolności w Nisku. Bogata oferta ozdób świątecznych przyciągnęła wielu chętnych na ich zakup.

W organizację kiermaszu zaangażowali się wspólnie pracownicy Niżańskiego Centrum Kultury Sokół, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Nisko, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nisku, Świetlic Środowiskowo-Profilaktycznych z Niska, Zarzecza i Nowosielca oraz  Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów w Nisku, a także pracownicy niżańskiego magistratu. W kiermaszu udział wzięli również wystawcy indywidualni oraz twórcy ozdób.

Była to już piętnasta edycja kiermaszu pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Tradycyjnie zakup produktów do wykonania większości ozdób sfinansowany został z budżetu Gminy, a dochód przeznaczono na działalność wewnętrzną większości instytucji, które były wystawcami.

Podczas wystawy produktów na stoiskach pojawiły się różnokolorowe pisanki, kraszanki, kurczaki, słomiane zające, bukiety z bibuły, palmy wielkanocne, gliniane baranki i wiele innych pięknych ozdób. Tegoroczny kiermasz dał wszystkim możliwość zakupu oryginalnych kartek świątecznych i wielkanocnych stroików. Podczas piętnastej już edycji targu świątecznego gospodynie częstowały pysznym żurkiem.

Tekst: www.nisko.pl

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Koncert Angela Gaber & Tomasz Dybała

Zapraszamy na kolejną odsłonę Koncep.tu muzycznego - Angela...

Zapasy Taneczne 2024 – Kolejność występów

Zapasy Taneczne 2024 - Kolejność występów_02.23Pobierz

„Twarze Śmierci” w NCHiT.

W piątek, 16 lutego w Niżańskim Centrum Historii i...

SPEKTAKL „KŁAMSTWO”

Kłamstwo to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o...

Klub Filmowy Kina Sokół zaprasza na film „Popiół i diament”

Zapraszamy wszystkich miłośników kina na kolejne spotkanie Klubu Filmowego...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu