19.4 C
Nisko
sobota, 23 września, 2023

Wielkanocny Kiermasz

Udostępnij

Kolejna edycja Wielkanocnego Kiermaszu Ozdób Świątecznych odbyła się 29 kwietnia na Placu Wolności w Nisku. Bogata oferta ozdób świątecznych przyciągnęła wielu chętnych na ich zakup.

W organizację kiermaszu zaangażowali się wspólnie pracownicy Niżańskiego Centrum Kultury Sokół, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Nisko, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nisku, Świetlic Środowiskowo-Profilaktycznych z Niska, Zarzecza i Nowosielca oraz  Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów w Nisku, a także pracownicy niżańskiego magistratu. W kiermaszu udział wzięli również wystawcy indywidualni oraz twórcy ozdób.

Była to już piętnasta edycja kiermaszu pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Tradycyjnie zakup produktów do wykonania większości ozdób sfinansowany został z budżetu Gminy, a dochód przeznaczono na działalność wewnętrzną większości instytucji, które były wystawcami.

Podczas wystawy produktów na stoiskach pojawiły się różnokolorowe pisanki, kraszanki, kurczaki, słomiane zające, bukiety z bibuły, palmy wielkanocne, gliniane baranki i wiele innych pięknych ozdób. Tegoroczny kiermasz dał wszystkim możliwość zakupu oryginalnych kartek świątecznych i wielkanocnych stroików. Podczas piętnastej już edycji targu świątecznego gospodynie częstowały pysznym żurkiem.

Tekst: www.nisko.pl

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Odbudowa Niska po Wielkiej Wojnie

Za nami pierwszy wykład z cyklu „Nisko między wojnami”....

Koncert Kapel Ludowych NA STRAŻY TRADYCJI

W ubiegłą niedzielę, 10 września na Placu Wolności w...

Warsztaty Wokalne z jury Festiwalu Baśniowej Piosenki

Przed nami kolejna, już V edycja, Festiwalu W krainie...

Koncert Pablopavo i Ludziki

W sobotę, 30 września o godz. 20.00, zapraszamy...

SPEKTAKL Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów

Zapraszamy na spektakl Teatru im. Wandy Siemaszkowej "Sprawiedliwi. Historia...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu