8.6 C
Nisko
sobota, 20 kwietnia, 2024

Wernisaż wystawy Mariana Pelica

Udostępnij

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

W niedzielny wieczór 30.01.2022 r. w galerii Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji otworzyliśmy wystawę prac Mariana Pelica, fotografa, artysty znanego powszechnie w Nisku i okolicy, a nam pracownikom NCK „Sokół” szczególnie drogiego.  

Pan Marian Pelic pracował w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” ponad czterdzieści lat. Przez ten czas niestrudzenie dokumentował życie kulturalne i społeczne mieszkańców Niska, tworzył rozliczne scenografie, dekoracje artystycznych przedsięwzięć. Pod koniec grudnia przeszedł na zasłużoną emeryturę. Wystawa w Nisku jest pewnego rodzaju pożegnaniem i rozpoczęciem nowego etapu na drodze artysty. Wierzymy, że czas odpoczynku od zawodowych zmagań będzie sprzyjał pracy twórczej.

Oglądając najnowszą wystawę w NCHiT mamy szansę poznać Mariana Pelica jako wrażliwego artystę, który dostrzega interesujące detale i potrafi zatrzymać w kadrze ulotne chwile. Na wystawie znajduje się kilkanaście, zróżnicowanych pod względem tematyki i techniki prac pochodzących z różnych okresów twórczości.

Wernisaż był okazją do podziękowań. Pan Marian Pelic odebrał pamiątkowy grawer od burmistrza Gminy i Miasta Nisko, symboliczne kwiaty i okolicznościową grafikę od dyrektora i pracowników NCK „Sokół” oraz medal od władz niżańskiego Towarzystwa Numizmatycznego.


Wystawę można oglądać w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji do 11.03.2022 r.
Zapraszamy!


Ułatwienia dostępu