8.6 C
Nisko
sobota, 20 kwietnia, 2024

WARSZTATY WOKALNO – AKTORSKIE / PODSUMOWANIE

Udostępnij

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

W dniu 8 lutego 2024 r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” odbyły się warsztaty wokalno – aktorskie prowadzone przez wokalistę, muzyka, trenera wokalnego Adama Czaplę i Jerzego Grzechnika, wokalistę i aktora musicalowego, wielokrotnie grającego rolę główną w kultowym musicalu „Metro”. Z warsztatów skorzystało 31 osób. Młodzież pracowała w podziale na dwie grupy, pod okiem instruktorów doskonaliła się zarówno pod względem sztuki wokalnej, jak i aktorskiej.

Warsztat pracy z Adamem Czaplą opierał się na pracy nad głosem i szlifowaniem technik wokalnych. Warsztaty z Jerzym Grzechnikiem, jak sam opisuje prowadzący, wyglądały następująco: Dotknęliśmy trzech sfer związanych z występami scenicznymi – śpiewu, ruchu i aktorstwa/interpretacji. W ramach śpiewu uczestnicy prezentowali fragmenty piosenki solowej, skupialiśmy się na ich interpretacji, mieli też okazję stworzyć wspólny utwór podczas improwizacji wokalnej, zaśpiewali fragment utworu na głosy. W sferze aktorskiej – na różne sposoby interpretowali monologi, odgrywali scenki dwójkowe improwizowane, a w jednej z grup udało się zagrać także w grę pochodną kalamburom na interpretacje haseł używając ciała i elementów pantomimy. W kwestii ruchu – w jednej grupie wykonaliśmy wspólną choreografię, a w drugiej ćwiczenie na interpretację emocji i charakteru w ruchu.

Grupy pracowały wymiennie, by skorzystać z obu form warsztatowych. Cieszymy się, że młodzież chce poświęcać swój wolny czas i energię na doskonalenie swoich talentów.

Ułatwienia dostępu