15.4 C
Nisko
środa, 12 czerwca, 2024

WARSZTATY „PRACOWNIA WYDARZEŃ”

Udostępnij

W piątek, 18 marca 2022 r., w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” odbyły się warsztaty pod hasłem „Pracownia wydarzeń”. Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy, Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Celem piątkowych działań było stworzenie projektów wydarzeń kulturalnych odwołujących się do faktów z przeszłości regionu. Młodzież dzień wcześniej wzięła udział w konferencji „Złote okresy Pysznicy, Niska i Stalowej Woli”. Na kanwie zdobytej wiedzy, korzystając ze wsparcia trenerów, pani Elżbiety Tomczak, Joanny Banaś i Marcina Flisa, młodzi wypracowali wspaniałe pomysły, które zasługują na realizację w przyszłości.

Grupa uczniów z Pysznicy zaproponowała stworzenie przedstawienia o rewelacyjnym tytule „Pysznica Al Dente – twarde fakty o Pysznicy”, muzeum z szeregiem nowoczesnych rozwiązań, które pomogą poznać legendę o powstaniu Pysznicy, wydarzenie rekreacyjne pod nazwą „Bieg osadnika” oraz strategiczną grę terenową „W pogoni za historią”.

Niżańscy licealiści opracowali koncepcje związane z historią własnej szkoły, dworca kolejowego w Nisku i tradycjami galicyjskimi. Pojawiły się pomysły na kalambury, grę, noc filmową. Za sztandarowy pomysł młodzież uznała projekt na serial filmowy w dziesięciu odcinkach, z szansą na kolejny sezon. Serial ma nosić tytuł „Powrót do przeszłości”.

Młodzież ze Stalowej Woli z kilku opcji wybrała ostatecznie realizację specjalnej aplikacji pod nazwą „Stal Mapp”, która ma za zadanie przybliżyć użytkownikom wiedzę o historii Stalowej Woli, wzbudzić lokalny patriotyzm, wypromować miasto. Aplikacja zakłada poruszanie się według mapy z oznaczeniami ważnych miejsc w mieście, dostęp do zasobów wiedzy za pomocą kodów QR, zdobywanie punktów i ich wymianę na atrakcyjne fanty. Tak jak przypuszczaliśmy, młodzi nie zawiedli i wykazali się kreatywnością godną podziwu. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za udział w warsztatach. Wydarzenie było zrealizowane w ramach projektu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Nabór wystawców na Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swojego udziału Koła Łowieckie, Kluby...

KONKURS FILMOWY

Młodzieżowa Rada Miejska w Nisku oraz Burmistrz Gminy i...

Sukcesy naszych wokalistek na ogólnopolskich konkursach!

Podopieczni Aliny Bytnar wzięli udział w kolejnych konkursach wokalnych,...

Przegląd sztuki dziecięcej i młodzieżowej SZKATUŁA 2024

Niżańskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na Przegląd Sztuki Dziecięcej...

Zapraszamy na spektakl „Robale”

Zapraszamy na spektakl "Robale" w wykonaniu Młodszej Grupy Teatru...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu