7.7 C
Nisko
środa, 24 kwietnia, 2024

Spektakl „Zemsta – czyli spór o mur wg Aleksandra Fredry”

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Zemsta – czyli spór o mur wg Aleksandra Fredry” w zupełnie nowoczesnej odsłonie w wykonaniu Teatru Kontynuacja!


PREMIERA
11.11.2023 r. | godz. 18.00
Sala widowiskowa Niżańskiego Centrum Kultury SOKÓŁ


Ponadczasowa, zabawna i pełna intryg komedia zostaje przeniesiona do współczesnego biura, gdzie bohaterowie otrzymują nową charakteryzację, ale ich ludzkie cechy i relacje pozostają niezmienne. To wyjątkowe połączenie klasyki i współczesności, które kieruje w stronę refleksji nad ludzkimi słabościami.

„Zemsta” w nowoczesnym biurze to historia Cześnika, ambitnego menadżera, który w swojej zaborczości nie wybacza nikomu, kto mu się przeciwstawi. W międzyczasie pojawiają się postaci takie jak Cześnik, Papkin, Wacław, Klara czy Podstolina, w nowoczesnych wcieleniach, które zapewniają niezapomnianą mieszankę komicznych sytuacji i zaskakujących zwrotów akcji. Współczesne biuro staje się areną dla emocjonalnych konfliktów, intryg, manipulacji i nieoczekiwanych sojuszy. A wszystko to z humorem, który jest ponadczasowy i zrozumiały dla każdego.

Nowatorskie wydanie „Zemsty” zabierze Was w emocjonującą podróż przez biurowe intrygi i ludzkie relacje, zostawiając zarówno uśmiech na twarzy, jak i zadumę nad wiecznymi prawdami o ludzkiej naturze.


230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, przypadająca w roku 2023, to wyjątkowy czas, aby uczcić tego wybitnego polskiego komediopisarza. Przypominając o jego dziełach, chcemy podkreślić, że mimo upływu lat, „Fredryzm” wciąż żyje i inspiruje. Jego błyskotliwe dialogi, charakterystyczne postaci i wszechobecny humor przekraczają granice czasu i przestrzeni, a „Zemsta” we współczesnej interpretacji to doskonały dowód na to. Scenicznej realizacji sztuki w nowoczesnej odsłonie podjął się niżański Teatr „Kontynuacja”.


Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

TRIUMF GRUP TANECZNYCH!

13 kwietnia 2024 r. zespoły taneczne Niżańskiego Centrum Kultury...

Zapraszamy na widowisko „Koronkowe drzewo”

Zapraszamy na widowisko "Koronkowe drzewo" - najnowszą produkcję teatralną...

OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY

Mając w pamięci fakt, że kiedyś w Nisku był...

Nowa wystawa na Placu Wolności

Powoli dobiega końca realizacja projektu „Nisko coraz wyżej –...

Widowisko teatralne „Koronkowe drzewo”

Zapraszamy na kolejną barwną produkcję teatralną Niżańskiego Centrum Kultury...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu