9.9 C
Nisko
czwartek, 22 lutego, 2024

Spacer z hrabiną Marią

Udostępnij

24-25 lipca miał miejsce „Spacer z hrabiną Marią”. Młodzi mieszkańcy Niska, którzy wzięli w nim udział przez dwa dni podążali śladami rodziny Rességuier. Dowiedzieli się między innymi kim była hrabina Maria, odwiedzili zakątki związane z jej historią, a dzięki starym fotografiom mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało Nisko za jej życia.

W Niżańskim Centrum Historii i Tradycji dzieci zwiedziły wystawę na temat historii naszego miasteczka od czasów pierwszego osadnictwa do czasów II wojny światowej – „Jest takie miejsce…Nisko. Osada, wieś królewska, dobra kameralne, powiat, miasto”, salon poświęcony pamięci literata związanego z Niskiem – Jana Marii Gisgesa, a także wystawę malarstwa i grafiki Katarzyny Kobylarz-Tomaszewskiej. Pierwszy dzień spaceru zakończyła projekcja filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto” autorstwa Pauliny Kary.

Drugiego dnia na uczestników spaceru czekała wyprawa do niżańskiej Jednostki Wojskowej. Tam mogli nie tylko obejrzeć prawdziwy sprzęt wojskowy, zapoznać się ze specyfiką zawodu żołnierza, ale i zwiedzić Izbę Pamięci mieszczącą się w siedzibie 3. Batalionu Inżynieryjnego im. ppłk. Rudolfa Matuszka. Po zwiedzaniu grupa udała się na krótki odpoczynek do Parku Miejskiego.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

„Mit jak malowany” – trzeci wykład z cyklu „Obrazy mówią”.

Serdecznie zapraszamy, w najbliższy piątek 23.02.2024 r. o godz....

„Twarze Śmierci” w NCHiT.

W piątek, 16 lutego w Niżańskim Centrum Historii i...

Ferie zimowe w Zarzeczu

Ferie zimowe dla grupy dwudziestu chętnych uczestników były ciekawym...

Kreatywne ferie „Budzimy wiosnę!”

W piątek 9 lutego, bezpiecznie i w wiosennych nastrojach...

„Twarze śmierci” – drugi wykład z cyklu „Obrazy mówią”.

Już 16.02.2024 r. o godz. 17.00 w Niżańskim Centrum...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu