19.4 C
Nisko
sobota, 23 września, 2023

Spacer z hrabiną Marią

Udostępnij

24-25 lipca miał miejsce „Spacer z hrabiną Marią”. Młodzi mieszkańcy Niska, którzy wzięli w nim udział przez dwa dni podążali śladami rodziny Rességuier. Dowiedzieli się między innymi kim była hrabina Maria, odwiedzili zakątki związane z jej historią, a dzięki starym fotografiom mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało Nisko za jej życia.

W Niżańskim Centrum Historii i Tradycji dzieci zwiedziły wystawę na temat historii naszego miasteczka od czasów pierwszego osadnictwa do czasów II wojny światowej – „Jest takie miejsce…Nisko. Osada, wieś królewska, dobra kameralne, powiat, miasto”, salon poświęcony pamięci literata związanego z Niskiem – Jana Marii Gisgesa, a także wystawę malarstwa i grafiki Katarzyny Kobylarz-Tomaszewskiej. Pierwszy dzień spaceru zakończyła projekcja filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto” autorstwa Pauliny Kary.

Drugiego dnia na uczestników spaceru czekała wyprawa do niżańskiej Jednostki Wojskowej. Tam mogli nie tylko obejrzeć prawdziwy sprzęt wojskowy, zapoznać się ze specyfiką zawodu żołnierza, ale i zwiedzić Izbę Pamięci mieszczącą się w siedzibie 3. Batalionu Inżynieryjnego im. ppłk. Rudolfa Matuszka. Po zwiedzaniu grupa udała się na krótki odpoczynek do Parku Miejskiego.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Odbudowa Niska po Wielkiej Wojnie

Za nami pierwszy wykład z cyklu „Nisko między wojnami”....

Koncert Kapel Ludowych NA STRAŻY TRADYCJI

W ubiegłą niedzielę, 10 września na Placu Wolności w...

Spotkanie z historią dla dzieci NISKO OD PODSZEWKI

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji zaprasza dzieci z klas...

Cykl wykładów – „Nisko Między Wojnami”

Serdecznie zapraszamy do Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji na...

Otwarcie wystawy grafiki Marty Wakuły-Mac

W sobotę, 2 września w Niżańskim Centrum Historii i...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu