3.4 C
Nisko
sobota, 26 listopada, 2022

Seans specjalny „Medjugorje”

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy Państwa do Kina Sokół na seans specjalny filmu Medjugorje.

Film będzie można obejrzeć już w najbliższy czwartek, 20 października, o godz. 11.00, 17.00, 19.15.
Natomiast w niedzielę zapraszamy grupy zorganizowane na godz. 13.00.

Szczegóły >>> Repertuar Kina Sokół


Opis filmu:

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać.

O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną… Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorie, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorie zmieniło ich życie.

Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień jeszcze za wcześnie, to Medjugorie jest pełnoprawnym miejscem kultu.

Film „Medjugorie” to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorie stało się punktem zwrotnym w życiu. „Medjugorie” to
film, który pozwala dotknąć tajemnicy.

W 2017 roku abp Henryk Hoser został mianowany specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka w Medjugorie. Jego zadaniem było rozeznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej. Po zakończeniu misji abp Hoser został w 2018 roku wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym parafii w Medjugorie. Powierzono mu wdrożenie rozwiązań duszpasterskich służących temu, by Kościół mógł lepiej wyjść naprzeciw potrzebom przybywających do tego
miejsca pielgrzymów z całego świata.

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Mikołajki w Kinie Sokół

Najmłodszych mieszkańców Niska i okolic zapraszamy na Mikołajki w...

Andrzejkowy Koncert | Cyganka Aza z muzyką na żywo

Serdecznie zapraszamy na Andrzejkowy Koncert. We wtorek, 29 listopada...

LEKCJA W KINIE SOKÓŁ

Zapraszamy do skorzystania z oferty Kina „Sokół” na dopołudniowe...

Wielki powrót na żywo! Koncert kinowy André Rieu

Nasze czekanie wreszcie dobiegło końca. Po długich dwóch latach...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu