19.4 C
Nisko
sobota, 23 września, 2023

Promocja książki Grzegorza Wołoszyna

Udostępnij

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku serdecznie zaprasza na promocję książki „Dom opieki Kalwaria” autorstwa Grzegorza Wołoszyna.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 lutego o godz. 17.30, w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.


Dom opieki „Kalwaria” Grzegorza Wołoszyna to jeden wielki Psalm 130 i pytanie o zakres transcendencji, jej ludzki i pozaludzki sens. Via crucis w angielskim domu opieki i równocześnie podróż po piekielnych kręgach Boskiej komedii Dantego. Miejscami pobrzmiewa karpowiczowskie echo w synkretyzmie formy czy intertekstualnych grach. Dom starców jako metafora conditio humana XXI wieku: „oddech rośnie w gardle/ świat maleje w dłoniach/ wlewa się ciemność/ przez rozwarcie źrenic”. Metafizyka bólu ponad miarę, rozpadającej się tożsamości i martwej nadziei.


Jarosław Trześniewski-Kwiecień


Grzegorz Wołoszyn ur. w 1976 roku w Nisku. Poeta, fotograf, instruktor teatralny, malarz. W roku 2012 zdobył Grand Prix w V Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Świdnica 2012” za książkę poetycką „Poliptyk”. Zdobyła ona
również tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca za miesiąc maj w roku 2013. Publikował min. w „Krakowie”, „Fragile”, „Lamelli”, „Szafie”, „Frazie”, „Dzienniku Polskim”, „Arteriach”, „e-splocie”, londyńskim „Nowym Czasie”. W latach 2009-2013 był jednym z redaktorów witryny literackiej Poezja-Polska.pl. Od 2007 roku związany z niezależną grupą Poeci Po Godzinach. Jest aktywnym zawodowo nauczycielem języka polskiego, ponadto prowadzi Teatr Młodzieżowy Szósty Akt oraz firmę fotograficzną. Mieszka w Stalowej Woli.


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Koncert Pablopavo i Ludziki

W sobotę, 30 września o godz. 20.00, zapraszamy...

Spotkanie z historią dla dzieci NISKO OD PODSZEWKI

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji zaprasza dzieci z klas...

Cykl wykładów – „Nisko Między Wojnami”

Serdecznie zapraszamy do Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji na...

SPEKTAKL Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów

Zapraszamy na spektakl Teatru im. Wandy Siemaszkowej "Sprawiedliwi. Historia...

Otwarcie wystawy grafiki Marty Wakuły-Mac

W sobotę, 2 września w Niżańskim Centrum Historii i...

Archiwalne posty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Ułatwienia dostępu