26 C
Nisko
niedziela, 21 lipca, 2024

Promocja książki Grzegorza Wołoszyna

Udostępnij

Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku serdecznie zaprasza na promocję książki „Dom opieki Kalwaria” autorstwa Grzegorza Wołoszyna.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 lutego o godz. 17.30, w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.


Dom opieki „Kalwaria” Grzegorza Wołoszyna to jeden wielki Psalm 130 i pytanie o zakres transcendencji, jej ludzki i pozaludzki sens. Via crucis w angielskim domu opieki i równocześnie podróż po piekielnych kręgach Boskiej komedii Dantego. Miejscami pobrzmiewa karpowiczowskie echo w synkretyzmie formy czy intertekstualnych grach. Dom starców jako metafora conditio humana XXI wieku: „oddech rośnie w gardle/ świat maleje w dłoniach/ wlewa się ciemność/ przez rozwarcie źrenic”. Metafizyka bólu ponad miarę, rozpadającej się tożsamości i martwej nadziei.


Jarosław Trześniewski-Kwiecień


Grzegorz Wołoszyn ur. w 1976 roku w Nisku. Poeta, fotograf, instruktor teatralny, malarz. W roku 2012 zdobył Grand Prix w V Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Świdnica 2012” za książkę poetycką „Poliptyk”. Zdobyła ona
również tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca za miesiąc maj w roku 2013. Publikował min. w „Krakowie”, „Fragile”, „Lamelli”, „Szafie”, „Frazie”, „Dzienniku Polskim”, „Arteriach”, „e-splocie”, londyńskim „Nowym Czasie”. W latach 2009-2013 był jednym z redaktorów witryny literackiej Poezja-Polska.pl. Od 2007 roku związany z niezależną grupą Poeci Po Godzinach. Jest aktywnym zawodowo nauczycielem języka polskiego, ponadto prowadzi Teatr Młodzieżowy Szósty Akt oraz firmę fotograficzną. Mieszka w Stalowej Woli.


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Zapisz się na Warsztaty Architektoniczne!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów architektury na wyjątkowe warsztaty, podczas których...

Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej

Zapraszamy serdecznie na VII edycję Niżańskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej,...

Rodzinny Kolektyw na os. Tysiąclecia

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców osiedla Tysiąclecia w Nisku na...

INFORMACJA

W piątek, 05 lipca 2024 r., Niżańskie Centrum Historii...

Zabawa z „Cyną” – półkolonie letnie NCK „Sokół”.

Wczoraj, 3 lipca 2024 r., grupa dzieci z półkolonii...

Archiwalne posty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Ułatwienia dostępu