7.3 C
Nisko
piątek, 1 marca, 2024

PROJEKT „CZAS ODBUDOWY I WIELKICH ZMIAN” ZAKOŃCZONY

Udostępnij

Zakończyliśmy realizację projektu „Czas odbudowy i wielkich zmian”. Zgodnie z założeniami projektu zrealizowane działania pomogły spopularyzować wiedzę na temat historii miasta Nisko w okresie międzywojennym oraz włączyć lokalną społeczność do aktywnego udziału w obchodach jubileuszu 90. rocznicy nadania praw miejskich Nisku. Projekt polegał na realizacji cyklu spotkań edukacyjnych dla dzieci pod nazwą „Nisko od podszewki”, otwartych wykładów dla młodzieży i dorosłych pod nazwą „Nisko między wojnami”, udostępnieniu wystawy czasowej „Czas odbudowy i wielkich zmian” oraz przygotowaniu i wystawieniu widowiska teatralnego pod nazwą „Pocztówka z tamtych lat”. Ważnym elementem projektu była kwerenda w archiwach, której efekty służyły przygotowaniu poszczególnych działań projektowych. Projekt realizowaliśmy od początku lipca do końca listopada. W spotkaniach edukacyjnych dla dzieci wzięło udział 323 uczniów szkół podstawowych, słuchaczami wykładów było łącznie ok. 120 osób, w widowisku teatralnych wystąpiło 33 artystów amatorów, a samo widowisko obejrzało 1135 widzów. Mamy też nadzieję, że wielu mieszkańców zainteresowała wystawa plenerowa, która była udostępniona przez dwa miesiące na placu Wolności w Nisku. Z naszej strony internetowej można pobrać scenariusz spotkań edukacyjnych, scenariusz wystawy, pliki z dźwiękowym zapisem wykładów historycznych. Na stronie znajdują się linki do filmu dokumentującego widowisko teatralne i plików audio z wykładów zamieszczonych na naszym kanale YouTube. Wszystkie te produkty zostały udostępnione na wolnej licencji.

Dziękujemy wszystkim realizatorom projektu, współpracownikom, artystom, dyrektorom szkół i nauczycielom, którzy pomogli nam bezproblemowo organizować kolejne elementy projektu. Serdecznie dziękujemy także uczestnikom i odbiorcom działań – to właśnie zaangażowanie i zainteresowanie słuchacza, widza jest dowodem na to, że warto realizować takie inicjatywy.


Projekt „Czas odbudowy i wielkich zmian” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

ZWYCIĘZCY ZAPASÓW TANECZNYCH 2024

Kolejna edycja Zapasów Tanecznych już za nami. XVII Przegląd...

Wykład „Kobieto, ty wieczna czy wietrzna istoto?”

Zapraszamy serdecznie na kolejny wykład z cyklu "Obrazy mówią"....

WIELKANOCNE WARSZTATY W ZARZECZU

Zapraszamy dzieci i dorosłych do Domu Kultury w Zarzeczu...

SPEKTAKL „KŁAMSTWO”

Kłamstwo to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu