15.4 C
Nisko
środa, 12 czerwca, 2024

Otwarcie wystawy prac Katarzyny Kobylarz-Tomaszewskiej

Udostępnij

W sobotę, 24 czerwca w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji odbyło się otwarcie nowej wystawy czasowej. Tym razem swoją twórczość prezentuje Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska.

Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska urodziła się w 1982 roku w Nisku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jest absolwentką Wydziałów Grafiki i Malarstwa (Katedra Scenografii) Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Jest artystką wszechstronną. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym oraz malarstwem 3D w technologii Chromadepth, którego jest pionierką. Jej prace znajdują się w polskich zbiorach oraz zagranicznych kolekcjach we Włoszech, Niemczech, Anglii, Belgii, Hiszpanii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Tworzy scenografie muzealne i teatralne oraz filmowe. Współpracowała między innymi z Andrzejem Wajdą, prof. Krystyną Zachwatowicz-Wajdą, Andrzejem Kreutz-Majewskim oraz Krystianem Lupą. Tworzyła także dla Opery Krakowskiej dekoracje i scenografie oraz identyfikacje wizualną.

Artystka została uhonorowana wieloma nagrodami międzynarodowymi. Zdobyła między innymi III miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Siłą czy dialogiem, współcześni Europejczycy wobec konfliktów”, I i III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Graficznym „Artform” w 2001 roku.

W latach 2014-2020 była szefową Klubu Malarzy im. Hrabiego Aleksandra Fredry oraz organizatorką i dyrektorem artystycznym Pierwszego Festiwalu Fredrowskiego „Mocium Panie”. Należy do Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie.

Jest właścicielką galerii stacjonarnej w Nowej Dębie przy ul. Krasickiego 4 i galerii internetowej www.galeriakobylarz.pl oraz własnej marki www.lasowiackieklimaty.pl promującej wikliniarstwo z terenów podkarpackich.

Na wystawie w NCHiT artystka prezentuje swoje wczesne prace – szkice malarskie, rysunki oraz grafiki, a także obrazy wielkoformatowe, na których znalazły się m.in. psy oraz konie.


Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 21 sierpnia
Serdecznie zapraszamy!


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

WSPOMNIENIE O MARII JACEK

Maria Jacek urodziła się 7 lutego 1946 roku w...

Za nami wystrzałowy Dzień Dziecka w Nowosielcu!

W sobotę, 1 czerwca, boisko sportowe przy ZSP w...

Dzień Dziecka w Parku Miejskim

W sobotę, 1 czerwca, w Parku Miejskim w Nisku...

„CYNA” – otwarcie wystawy pamiątek sztuki konwisarskiej.

W piątek, 31 maja 2024 r., w Niżańskim Centrum...

Tropem Niżańskiej Historii – 2 czerwca

Tropem Niżańskiej Historii zdarzyło się: 02 czerwca 1885 roku urodził...

Archiwalne posty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Ułatwienia dostępu