8.1 C
Nisko
piątek, 23 lutego, 2024

Otwarcie wystawy prac Katarzyny Kobylarz-Tomaszewskiej

Udostępnij

W sobotę, 24 czerwca w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji odbyło się otwarcie nowej wystawy czasowej. Tym razem swoją twórczość prezentuje Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska.

Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska urodziła się w 1982 roku w Nisku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jest absolwentką Wydziałów Grafiki i Malarstwa (Katedra Scenografii) Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Jest artystką wszechstronną. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym oraz malarstwem 3D w technologii Chromadepth, którego jest pionierką. Jej prace znajdują się w polskich zbiorach oraz zagranicznych kolekcjach we Włoszech, Niemczech, Anglii, Belgii, Hiszpanii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Tworzy scenografie muzealne i teatralne oraz filmowe. Współpracowała między innymi z Andrzejem Wajdą, prof. Krystyną Zachwatowicz-Wajdą, Andrzejem Kreutz-Majewskim oraz Krystianem Lupą. Tworzyła także dla Opery Krakowskiej dekoracje i scenografie oraz identyfikacje wizualną.

Artystka została uhonorowana wieloma nagrodami międzynarodowymi. Zdobyła między innymi III miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Siłą czy dialogiem, współcześni Europejczycy wobec konfliktów”, I i III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Graficznym „Artform” w 2001 roku.

W latach 2014-2020 była szefową Klubu Malarzy im. Hrabiego Aleksandra Fredry oraz organizatorką i dyrektorem artystycznym Pierwszego Festiwalu Fredrowskiego „Mocium Panie”. Należy do Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie.

Jest właścicielką galerii stacjonarnej w Nowej Dębie przy ul. Krasickiego 4 i galerii internetowej www.galeriakobylarz.pl oraz własnej marki www.lasowiackieklimaty.pl promującej wikliniarstwo z terenów podkarpackich.

Na wystawie w NCHiT artystka prezentuje swoje wczesne prace – szkice malarskie, rysunki oraz grafiki, a także obrazy wielkoformatowe, na których znalazły się m.in. psy oraz konie.


Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 21 sierpnia
Serdecznie zapraszamy!


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

„Mit jak malowany” – trzeci wykład z cyklu „Obrazy mówią”.

Serdecznie zapraszamy, w najbliższy piątek 23.02.2024 r. o godz....

„Twarze Śmierci” w NCHiT.

W piątek, 16 lutego w Niżańskim Centrum Historii i...

Ferie zimowe w Zarzeczu

Ferie zimowe dla grupy dwudziestu chętnych uczestników były ciekawym...

Kreatywne ferie „Budzimy wiosnę!”

W piątek 9 lutego, bezpiecznie i w wiosennych nastrojach...

„Twarze śmierci” – drugi wykład z cyklu „Obrazy mówią”.

Już 16.02.2024 r. o godz. 17.00 w Niżańskim Centrum...

Archiwalne posty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Ułatwienia dostępu