9.2 C
Nisko
środa, 24 kwietnia, 2024

Otwarcie wystawy malarstwa Beaty Puskarczyk

Udostępnij

W piątek, 27 października 2023 r., w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji miało miejsce oficjalne otwarcie nowej wystawy czasowej. Tworzy ją blisko 60 obrazów autorstwa pochodzącej z Racławic Beaty Puskarczyk.

Artystka urodziła się w 1972 roku w Nisku. Sztuką interesowała się już od najmłodszych lat i od zawsze lubiła malować. Ukończyła studia ekonomiczne na Politechnice Rzeszowskiej oraz studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Przez 24 lata pracowała jako księgowa. Do malowania wróciła kilkanaście lat temu, gdyż jest ono jej największą życiową pasją. Artystka preferuje nowoczesne malarstwo olejne, w którym dominują motywy fantastyczne i nierealne. W jej twórczości równie często pojawiają się także impresje oraz krajobrazy, a także przyroda, którą bacznie obserwuje.

Jej malarstwo jest wolne od wszelkich konwencji i ograniczeń. Nosi cechy jej własnego, indywidualnego stylu inspirowanego surrealizmem i realizmem magicznym. Widać w nim również wyraźne zamiłowanie do secesji wiedeńskiej, której wyrazem jest nieograniczona swoboda twórcza, płynne i faliste linie, ornamentacja abstrakcyjna, bądź roślinna oraz swobodne układy kompozycyjne, asymetria, płaszczyznowość i linearyzm.

– Jest to mój ulubiony kierunek. Uwielbiam malarstwo Klimta i jak możecie państwo sami zobaczyć, dużo się nim inspiruję i przede wszystkim mnie ono uspokaja. W moim malarstwie jest dużo wzorów, motywów roślinnych, dużo złoceń i jest to taka moja ulubiona technika. Mam nadzieję, że spodoba się państwu ta wystawa, bo prezentuje na niej nie tylko moje ukochane anioły inspirowane twórczością Klimta, ale także kwiaty oraz krajobrazy i myślę, każdy znajdzie na niej coś w swoim guście –  mówiła podczas Beata Puskarczyk.


Prace jej autorstwa dostępne będą w galerii NCHIT dla zwiedzających do dnia 18 grudnia.


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

„Wsi wesoła, wsi spokojna ?” – siódmy wykład z cyklu „Obrazy mówią”

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na siódmy wykład z naszego...

W dniu 18.04.2024 r. NCHiT czynne od godz. 10.00.

W związku z organizacją spotkania autorskiego, z Wojciechem Chmielarzem,...

Pocztówka z Niska – scrapbooking dla najmłodszych.

W dniach 15 i 16.04.2024 r, Niżańskie Centrum Historii...

Tropem Niżańskiej Historii – 15 kwietnia

Tropem Niżańskiej Historii zdarzyło się: 15 Kwietnia 1439 r. -...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu