20 C
Nisko
piątek, 17 maja, 2024

„Nowa Rzeczywistość” w twórczości Magdaleny Suszek-Bąk

Udostępnij

Od 4 marca w galerii Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji podziwiać można twórczość kolejnego artysty związanego z Niskiem. Wystawę malarstwa Magdaleny Suszek-Bąk tworzy cykl obrazów, wykonanych w technice olejnej i akrylowej, inspirowanych geometrią, symetrią figur oraz światłem, któremu artystka nadała nazwę „Nowa Rzeczywistość”.

Artystka urodziła się 1984 roku, pochodzi z Zarzecza. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Nisku. Ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2008 roku. Pracę dyplomową wykonała w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Gustawa Wiktora oraz pracowni rysunku prof. Marleny Makiel-Hędrzak i prof. Stanisława Góreckiego.To również absolwentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich ASP w Krakowie w pracowni malarstwa prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. W 2014 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. W latach 2008/2009 oraz 2011/2013 pracowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadząc zajęcia dydaktyczne z rysunku i malarstwa. Przynależy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem. Od 2013 roku tworzy animacje przy użyciu piasku i soli. Występuje przed szerokim gronem publiczności w Europie oraz Azji przy okazji wydarzeń kulturalnych, koncertów, rozdań nagród oraz imprez okolicznościowych. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach artystycznych.

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy swoich prac, Magdalena Suszek-Bąk opowiedziała o poszukiwaniu malarskiej „Nowej Rzeczywistości” oraz obrazach, które ją tworzą.

Prace oglądać będzie można do 17 kwietnia.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Majówka Teatralna 2024

Przed nami 3. edycja wyjątkowego święta teatru. Majówka Teatralna...

Wyniki Konkursu „Gdyby Nisko miało zamek…”

Do 10 maja przyjmowaliśmy zgłoszenia do konkursu plastycznego „Gdyby...

FINAŁ CYKLU WYKŁADÓW „OBRAZY MÓWIĄ”.

W piątek, 10 maja  2024 r., w Niżańskim Centrum...

KOLEJNY TYDZIEŃ WARSZTATOWY W NCHiT

W tym tygodniu Niżańskie Centrum Historii Tradycji rozbrzmiewało dziecięcym...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu