8.7 C
Nisko
poniedziałek, 29 maja, 2023

„Nowa Rzeczywistość” w twórczości Magdaleny Suszek-Bąk

Udostępnij

Od 4 marca w galerii Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji podziwiać można twórczość kolejnego artysty związanego z Niskiem. Wystawę malarstwa Magdaleny Suszek-Bąk tworzy cykl obrazów, wykonanych w technice olejnej i akrylowej, inspirowanych geometrią, symetrią figur oraz światłem, któremu artystka nadała nazwę „Nowa Rzeczywistość”.

Artystka urodziła się 1984 roku, pochodzi z Zarzecza. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Nisku. Ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2008 roku. Pracę dyplomową wykonała w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Gustawa Wiktora oraz pracowni rysunku prof. Marleny Makiel-Hędrzak i prof. Stanisława Góreckiego.To również absolwentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich ASP w Krakowie w pracowni malarstwa prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. W 2014 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. W latach 2008/2009 oraz 2011/2013 pracowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego prowadząc zajęcia dydaktyczne z rysunku i malarstwa. Przynależy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem. Od 2013 roku tworzy animacje przy użyciu piasku i soli. Występuje przed szerokim gronem publiczności w Europie oraz Azji przy okazji wydarzeń kulturalnych, koncertów, rozdań nagród oraz imprez okolicznościowych. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach artystycznych.

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy swoich prac, Magdalena Suszek-Bąk opowiedziała o poszukiwaniu malarskiej „Nowej Rzeczywistości” oraz obrazach, które ją tworzą.

Prace oglądać będzie można do 17 kwietnia.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

KONCERT PAULINY PRZYBYSZ

Ogłaszamy kolejny Koncep.t muzyczny ! Już 3 czerwca o...

Warsztaty genealogiczne dla dorosłych

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji we współpracy ze stowarzyszeniem...

Dzień Dziecka – Miasteczko Innowacji

Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych mieszkańców na niezwykłe wydarzenie, które...

Koncert Kwiaty dla Mamy i Taty

Koncert pn. „Kwiaty dla Mamy i Taty” dedykowany jest...

Od propinacji do rabacji – W cieniu pańszczyzny

Co zostało z pańszczyzny do dzisiaj? Tego będzie można...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu