9.2 C
Nisko
środa, 24 kwietnia, 2024

Niżańskie Mażoretki z Mistrzowskimi Tytułami

Udostępnij

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

W dniach 17-19 czerwca w Tarnobrzegu odbyły się Mistrzostwa Polski Mażoretek. Impreza przyciągnęła ponad 1000 zawodniczek z całej Polski prezentujących się w blisko 600 choreografiach. Mażoretki Niżańskiego Centrum Kultury “Sokół” wystawiły dwie grupy wiekowe: juniorki (11-15 lat) oraz kadetki (8-11 lat).

Z ogromną radością możemy poinformować, że grupa kadetek, której był to debiut na wydarzeniu takiej rangi, uzyskała pierwsze miejsce oraz tytuł MISTRZA POLSKI w kategorii defilada baton klasyczny kadetki, oraz tytuł II VICEMISTRZA POLSKI w kategorii scena baton klasyczny kadetki, co w ogólnej klasyfikacji dało grupie tytuł MISTRZA POLSKI! Również grupa juniorek stanęła na wysokości zadania uzyskując w kategoriach defilada oraz scena podwójny tytuł  I VICEMISTRZA POLSKI baton klasyczny juniorki. Ponadto grupa juniorek wystartowała w wymagającej konkurencji Baton Marching Improvisation, polegającej na improwizowanej choreografii na trasie z przeszkodami. W tej kategorii niżańskie mażoretki nie miały sobie równych, zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI.

Poza prezentacjami grupowymi zespół wystawił solo formacje, które zdobyły świetne wyniki oraz tytuły: II VICEMISTRZA POLSKI solo baton klasyczny kadetki Iga Ryfczyńska, tytuł II VICEMISTRZA POLSKI trio baton klasyczny kadetki Malina Szewc, Pola Dubiel i Iga Ryfczyńska, 4 miejsce trio baton klasyczny kadetki Inga Szłapa, Sabina Kufel i Iga Wojtanowska, 5 miejsce duet baton klasyczny kadetki Blanka Marszalec i Emilia Otto, 5 miejsce solo 2x baton juniorki Zuzanna Cagara.

Oprócz niezwykłych sukcesów na Mistrzostwach Polski, zespół może pochwalić się wspaniałymi wynikami na Ogólnopolskim Przeglądzie Mażoretkowym w Krośnie, który odbył się 10 czerwca 2022 r, gdzie grupy kadetek i juniorek zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Ponadto w kategorii duo/trio 2 miejsce i srebrny medal uzyskało trio w składzie Inga Szłapa, Iga Wojtanowska i Sabina Kufel, srebrny medal również wytańczyła Zuzanna Cagara w kategorii solo sport juniorki. Brąz trafił do solistki Antoniny Piróg, startującej w kategorii solo baton klasyczny kadetki, a złoto i 1 miejsce uzyskał seniorski duet Natalii Siek i Anny Cielepak.

Grupa juniorek zadebiutowała w tym roku na Mistrzostwach Polski Południowo-Wschodniej w Pustkowie Osiedlu startując w kategorii scena baton klasyczny juniorki i zdobywając tam I miejsce i tytuł MISTRZA POLSKI POŁUDNIOWO – WSCHODNIEJ.

Sukcesy niżańskich mażoretek, to wynik wspaniałej pracy oraz ogromnego zaangażowania dzieci, rodziców oraz trenera grup. Oprócz wysiłku i treningów, dużą uwagę przywiązuje się do atmosfery panującej w zespołach oraz do tego, co łączy dzieci – PASJI! To dzięki temu dziewczynki mogą rozwijać się nie tylko jako członek zespołu, ale także spróbować swoich sił w solówkach czy duetach. Przyjazna atmosfera, zgrany zespół i profesjonalne podejście, to jak mówią same niżańskie mażoretki – klucz do sukcesu!

Należy dodać, że zespoły pracują pod skrzydłami Niżańskiego Centrum Kultury “Sokół”, a opiekunem, instruktorem i choreografem wszystkich grup jest Kinga Kaczmarek.

Ułatwienia dostępu