Utalentowany mieszkaniec Niska. Od najmłodszych lat jego pasją jest malarstwo. Malował jego tato, brat, maluje też córka Krystyna. W latach 60 – tych był aktywnym członkiem Klubu Twórcy Amatora, działającego przy NCK „Sokół” w Nisku pod kierownictwem Zofii Wolanin. Był uczestnikiem wielu plenerów malarskich, m.in. w Zaklikowie, Krzeszowie, Zgorzelcu.
Jego twórczość mogliśmy oglądać na licznych wystawach, organizowanych przez ośrodki kultury, miedzy innymi w Nisku, Leżajsku, Stalowej Woli, Tarnobrzegu. Prace pana Michała znajdują się w Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz w wielu zbiorach prywatnych. Twórczość artysty znana jest w środowisku polonijnym w Stanach Zjednoczonych. Ulubioną tematykę obrazów malarza stanowią pejzaże, martwa natura i kwiaty. Przygodę z plastyką rozpoczynał od ołówka, kredek i akwareli. Dzisiaj używa prawie wyłącznie farb olejnych.
Kalendarium
Wystawy:
1977 – wystawa indywidualna, „Hotklub”, Stalowa Wola
1977 – wystawa poplenerowa, plener malarski w Harasiukach
1978 – wystawa zbiorowa „II Triennale Plastyki Nieprofesjonalnej”, Muzeum Etnograficzne, Kraków
1985 – wystawa zbiorowa środowisk polonijnych, Buffalo, USA
1992 – wystawa indywidualna, Wojewódzki Dom Kultury w Tarnobrzegu
1996 – wystawa indywidualna, Kawiarnia „Ars” WDK w Tarnobrzegu
2011 – wystawa zbiorowa „X Wojewódzka wystawa malarstwa nieprofesjonalnego”, Rzeszów
2013 – wystawa zbiorowa „XI Wojewódzka wystawa malarstwa nieprofesjonalnego”, Rzeszów
2015 – wystawa indywidualna, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, Nisko
2017 – wystawa zbiorowa „XIII Wojewódzka wystawa malarstwa nieprofesjonalnego”, Rzeszów
2019 – wystawa indywidualna, Miejski Ośrodek Kultury, Rudnik nad Sanem
2019 – wystawa indywidualna, Niżańskie Centrum Historii i Tradycji, Nisko
2020 – wystawa obrazów namalowanych wspólnie z malarką Elżbietą Boukourbane „Synergia”, Niżańskie Centrum Historii i Tradycji, Nisko
Twórczość
Brał udział w artystycznym projekcie, którego efektem było stworzenie w duecie z Elżbietą Boukourbane wspólnych obrazów, prezentowanych w 2020 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji jako wystawa „Synergia”.
Uhonorowany odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz statuetką „Działacza Kultury” przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.
Wystąpił w cyklu audycji radiowych „Pięć pytań do…” emitowanych na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz filmie dokumentalnym „5 pytań do…” w reżyserii Adama Głaczyńskiego, prezentującym sylwetki i twórczość niżańskich twórców kultury.