1.6 C
Nisko
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

MATERIAŁY DOSTĘPNE NA LICENCJI CC BY

Udostępnij

PROJEKT „CZAS ODBUDOWY I WIELKICH ZMIAN”

SCENARIUSZ SPOTKAŃ EDUKACYJNYCH DLA DZIECI

Scenariusz spotkań dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pod nazwą „Nisko od podszewki”. Koncepcja merytoryczna – Jacek Siembida. Opracowanie graficzne – Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”. Scenariusz powstał w ramach przygotowań do cyklu spotkań dla dzieci, organizowanych w ramach projektu „Czas odbudowy i wielkich zmian”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Zgodnie z projektem spotkania realizowane w oparciu o scenariusz odbyły się we wrześniu i październiku 2023 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Wzięły w nich udział 323 osoby.

PLIK DO POBRANIA


SCENARIUSZ CZASOWEJ WYSTAWY PLENEROWEJ

Scenariusz czasowej wystawy pod nazwą „Czas odbudowy i wielkich zmian”, prezentowanej w terminie 01.10.2023 – 30.11.2023 na placu Wolności w Nisku. Autorzy scenariusza: Tomasz Żbik, Karolina Kutyła. Scenariusz powstał w ramach przygotowań do wystawy, którą zrealizowano w ramach projektu „Czas odbudowy i wielkich zmian”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

PLIK DO POBRANIA


DOKUMENTACJA AUDIO WYKŁADÓW HISTORYCZNYCH

Nagrania cyklu wykładów pod nazwą „Nisko między wojnami”, zrealizowanych w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji we wrześniu i październiku 2023, jako element projektu „Czas odbudowy i wielkich zmian”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

PLIKI DO POBRANIA

„Odbudowa Niska po wielkiej wojnie”. Opowiada Ewa Krzyżek. Wykład zarejestrowany 15 września 2023 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

„Wokół administracji w Nisku. Wybrane zagadnienia z przełomu XIX i XX w.”. Opowiada Konrad Krzyżak. Wykład zarejestrowany 22 września 2023 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

„Życie codzienne w Nisku w okresie międzywojennym”. Opowiada Jacek Siembida. Wykład zarejestrowany 29 września 2023 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

„Wielkie szanse i nadzieje – narodziny COP”. Opowiada Jacek Siembida. Wykład zarejestrowany 6 października 2023 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

„Okoliczności podniesienia Gminy Nisko do rzędu miast”. Opowiada Jacek Siembida. Wykład zarejestrowany 13 października 2023 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.

Wykłady są również dostępne na kanale Youtube <<>> WYKŁADY HISTORYCZNE


DOKUMENTACJA AUDIO-VIDEO WIDOWISKA TEATRALNEGO

Filmowy zapis premiery widowiska teatralnego pod nazwą „Pocztówka z tamtych lat”, zrealizowanego w ramach projektu „Czas odbudowy i wielkich zmian”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Widowisko wyreżyserowała Maria Bembenek według scenariusza Anny Kiedrzyńskiej. Na scenie wystąpili aktorzy, tancerze, mażoretki i wokaliści działający w grupach artystycznych NCK „Sokół”. Premiera widowiska odbyła się 20.10. 2023 r. w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku.

Filmowy zapis premiery widowiska dostępny jest na kanale Youtube <<>> Pocztówka z tamtych lat
Osoby zainteresowane wykorzystaniem pliku źródłowego prosimy o kontakt pod adresem e-mail ncksokol@interia.pl

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Prelekcja „Liban – Ojczyzna św. Szarbela”

Prelegent Jacek Kotula, czciciel Św. Szarbela, dwukrotny pielgrzym do...

PROJEKT „CZAS ODBUDOWY I WIELKICH ZMIAN” ZAKOŃCZONY

Zakończyliśmy realizację projektu „Czas odbudowy i wielkich zmian”. Zgodnie...

Promocja książki „Zarys Dziejów Niska”

24 listopada 2023 r., w Niżańskim Centrum Historii i...

DRUGI NUMER NIŻAŃSKIEGO ZESZYTU HISTORYCZNEGO

Już jest! Dostępny w sprzedaży numer drugi Niżańskiego Zeszytu...

PROMOCJA KSIĄŻKI „ZARYS DZIEJÓW NISKA”

Zapraszamy na spotkanie z twórcami najnowszej publikacji poświęconej dziejom...

Archiwalne posty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Ułatwienia dostępu