8.6 C
Nisko
sobota, 20 kwietnia, 2024

LetNISKO – Powitanie Lata nad Zalewem Podwolina

Udostępnij

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

W niedzielę, 3 lipca 2022, na terenie kompleksu rekreacyjnego nad Zalewem Podwolina w Nisku odbyła się impreza pn. LetNISKO – Powitanie Lata. Organizatorzy zadbali o to aby program imprezy był atrakcyjny i różnorodny. Teren imprezy podzielono na cztery strefy: aktywności, animacji, strefę plenerową oraz strefę wystawców.

Już od wczesnych godzin porannych na terenie kompleksu rozpoczęły się rozgrywki siatkówki plażowej zorganizowane przez AKS Orkan Nisko. Dla żeglarzy i sympatyków żeglarstwa Jacht Klub Nisko zorganizował XII edycję Niżańskich Regat. Nie zabrakło rozgrywek piłki nożnej, a najmłodsi miłośnicy wędkarstwa mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodach wędkarskich „Spotkanie z wędką”, których organizatorem było Stowarzyszenie Turystyczno – Ekologiczno – Przyrodnicze Ziemi Niżańskiej. Wyjątkową atrakcją był pokaz armwrestlingu w wykonaniu członków Klubu Wiking Nisko oraz projekt Plaża Dance czyli wspólne tańce na plaży.

W strefie animacji przygotowano kreatywny kącik zabaw i animacji ZIQA, Happy Bus Fundacji Happy Kids, warsztaty rękodzielnicze „Akcja Kreacja” z NCK „Sokół”, „Piracką Przystań”, czyli gry i zabawy z harcerzami Hufca ZHP Nisko. W związku z rozpoczęciem wakacji policja zorganizowała Wojewódzką Inaugurację akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” , a Państwowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Nisku informowała uczestników imprezy nt. organizowania bezpiecznych wakacji.

Oficjalne otwarcie imprezy odbyło się w godzinach popołudniowych. Burmistrz Gminy i Miasta Nisko przywitał wszystkich mieszkańców oraz zaproszonych gości po czym głos zabrali m.in. wiceminister sprawiedliwości – p. Marcin Warchoł oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – p. Ewa Draus. Z życzeniami udanych i bezpiecznych wakacji oficjalnie rozpoczęli pierwszą z czterech imprez organizowanych w ramach środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021, w związku z realizacją projektu pn. „Nisko coraz wyżej – podniesienie potencjału ekonomiczno – gospodarczego miasta i konkurencyjności życia w mieście”.

Po oficjalnym otwarciu imprezy odbyło się podsumowanie i finał XII edycji Niżańskich Regat. Przedstawiciele Stowarzyszenia Jacht Klub Nisko wręczyli nagrody zwycięzcom. Pozostając w klimatach żeglarskich, soliści Studium Wokalnego NCK „Sokół” zaprezentowali koncert pn. „Morskie opowieści”.

Oczekiwanym momentem i nie lada gratką był koncert grupy „Mechanicy Shanty” – ikony i jednej z najważniejszych grup polskiej sceny folku morskiego. Tuż po nich, na zakończenie imprezy wystąpił zespół „Wiewiórka na drzewie”.


Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Nisko Coraz Wyżej – Podniesienie Potencjału Ekonomiczno – Gospodarczego miasta i konkurencyjności życia w mieście”, dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI
>>> Otwarcie Lata nad Zalewem Podwolina w Nisku – LetNISKO | cz. I

>>> Otwarcie Lata nad Zalewem Podwolina w Nisku – LetNISKO | cz. II

>>> Otwarcie Lata nad Zalewem Podwolina w Nisku – LetNISKO | cz. III

Ułatwienia dostępu