13.7 C
Nisko
niedziela, 19 maja, 2024

Profesjonalny skaner do książek i dokumentów

Udostępnij

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

Dzięki środkom z projektu grantowego „Konwersja cyfrowa domów kultury”, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, zakupiło profesjonalny skaner do digitalizacji książek i dokumentów. Od teraz mieszkańcy Gminy i Miasta Nisko mogą udostępniać nam historyczne pamiątki z własnych zbiorów, nie narażając ich na uszkodzenie.

Urządzenie umożliwia bezpieczną digitalizację zbiorów archiwalnych, książek oraz różnego rodzaju dokumentów. Dzięki temu, dokumenty w formie cyfrowej można będzie wykorzystywać na ekspozycjach, prezentacjach i prelekcjach. Skaner robi to szybko i bezpiecznie. Urządzenie posiada oprogramowanie, które automatycznie koryguje ustawienia stron i prostuje je. Każde wyblaknięcie jest przy tym automatycznie rozpoznawane i natychmiast poprawiane, a użytkownik otrzymuje bezbłędny i prosty obraz. 

Skaner daje bardzo dużo możliwości i będzie przydatny w codziennej pracy Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji. Zachęcamy mieszkańców Niska do dzielenia się zawartością domowych archiwów, dokumentów, pocztówek, listów i pamiętników.


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu “Konwersja cyfrowa domów kultury” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.Ułatwienia dostępu