7.8 C
Nisko
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Koncert Angela Gaber & Tomasz Dybała

Udostępnij

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że koncert został odwołany z przyczyn losowych. Z artystami spotkamy się prawdopodobnie jeszcze jesienią tego roku. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Zespół NCK „Sokół”

Zapraszamy na kolejną odsłonę Koncep.tu muzycznego – Angela Gaber & Tomasz Dybała.
Muzyczny duet poszukujący i inspirujący się muzyką korzeni, nie pozostający jednak obojętny wobec własnej intuicji w tworzeniu muzyki, jak i identyfikacji z przyrodą, w której pełno jest muzycznych zjawisk i emocji.

Przenoszą słuchaczy w tkliwe góry i rozległe doliny, miejsca gdzie stykają się różne kultury, a także tam gdzie nie sięga wzrok..


BILET: 50 zł (w przedsprzedaży), 60 zł (w dniu koncertu)
dostępne w sprzedaży online na Biletomat.pl w sprzedaży stacjonarnej dostępne od 4 marca


„Razem budują niesamowity nastrój oderwania od teraźniejszości, snujących się dźwięków, jednocześnie wpinając w to energię, rytm pędzącego wokół świata. Wszystko to idealnie dobrane, połączone.” – folk.pl

Obydwoje pochodzą z Bieszczad, miejsca które ich inspiruje i z którego czerpią.


Angela Gaber inspiracji poszukuje w muzyce różnych kultur. Z niezwykłym wyczuciem stosuje gamę środków nawiązując do tradycji ludowych, quasidziecięcych zabaw głosem, czy wręcz odrealnionej ekspresji prewerbalnej.

Angela swoim koncie posiada trzy płyty. Debiutancką „Opowieści z Ziemi”, na której znajdują się współczesne aranżacje tradycyjnych pieśni karpackich. Album został zauważony i doceniony wśród jury konkursów takich jak: Festiwal Folkowy Polskiego Radia – Nowa Tradycja, Mikołajki Folkowe oraz Festiwal Wschody. „Dobre Duchy” to z kolei płyta z autorskimi kompozycjami zespołu Angeli. Album ten znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych folkowych płyt roku 2015 wg. Wirtualnych Gęśli. „Zoria. Dziewczynka z gwiazd. Cichy memoriał” płyta ta to niezwykle osobiste kompozycje ku pamięci córeczki…

Angela Gaber współpracuje również z zespołem Wa-Da-Da. Zespół gra muzykę inspirowana tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby, Brazylii ze spora domieszką autorskich melodii. Współtworzy również koncerty relaksacyjne na misy kryształowe, tybetańskie w duecie z Merkaba Music Therapy. Wcześniej kooperacje nawiązała z Lechem Dyblikiem, Pawłem Steczkowskim, Hanką Wójciak czy zespołami tj. Tołhaje, Matragona czy Widymo


Tomasz Dybała niezwykle wyczulony na brzmienie gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor, realizator nagrań, aranżer. Inspirując się wieloma gatunkami muzycznymi (Jazz, R&B, Soul, muzyka tradycyjna, Rock) realizuje się głównie w szeroko pojętej muzyce świata. Współtwórca kilku bytów muzycznych, z którymi koncertował w Polsce i za granicą, a także zdobywał nagrody, w tym trzecie miejsce w konkursie Wirtualne Gęśle na folkową płytę roku.

Współpracuje z Angelą od ponad 20 lat a jego kompozycje znalazły się na płycie „Dobre Duchy” i „Zoria. Dziewczynka z Gwiazd. Cichy memoriał”.

Tomek w swojej przestrzeni muzycznej nie ogranicza się tylko do jednego instrumentu. Używa wielu środków wyrazu. Podczas koncertu loopuje i nagrywa na żywo m. in. gitarę elektryczną, bas, gitarę akustyczną, mandolinę, pianino, perkusję, duduk i inne instrumenty, tworząc w ten sposób niepowtarzalną dźwiękową materię


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

„Wsi wesoła, wsi spokojna ?” – siódmy wykład z cyklu „Obrazy mówią”.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na siódmy wykład z naszego...

TRIUMF GRUP TANECZNYCH!

13 kwietnia 2024 r. zespoły taneczne Niżańskiego Centrum Kultury...

Zapraszamy na widowisko „Koronkowe drzewo”

Zapraszamy na widowisko "Koronkowe drzewo" - najnowszą produkcję teatralną...

NOWA WYSTAWA NA PLACU WOLNOŚCI

Powoli dobiega końca realizacja projektu „Nisko coraz wyżej –...

Tropem Niżańskiej Historii – 15 kwietnia

Tropem Niżańskiej Historii zdarzyło się: 15 Kwietnia 1439 r. -...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu