20 C
Nisko
piątek, 17 maja, 2024

Katarzyna Kobylarz-Tomaszewska

Udostępnij

Urodziła się w 1982 roku w Nisku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jest absolwentką dwóch wydziałów Akademii Sztuk
Pięknych w Krakowie: Wydziału Grafiki oraz Wydziału Malarstwa na Katedrze
Scenografii. Dyplom ze Scenografii wykonała pod kierunkiem prof. Małgorzaty Komorowskiej, natomiast dyplom z Grafiki w pracowni drzeworytu u prof. Bogdana Migi. Obecnie zajmuje się prowadzeniem galerii stacjonarnej w Nowej Dębie przy ul. Krasickiego 4. Jest też właścicielką galerii internetowej www.galeriakobylarz.pl oraz własnej marki www.lasowiackieklimaty.pl promującej wikliniarstwo z terenów podkarpackich.

TWÓRCZOŚĆ

Na co dzień zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym oraz malarstwem 3D w technologii Chromadepth, którego jest pionierką. Namalowała ponad 300 obrazów. Jej prace znajdują się w polskich zbiorach oraz zagranicznych kolekcjach w Anglii, Szwajcarii, Niemczech oraz Portugalii, Włoszech i Czechach.

Tworzy również scenografie filmowe, muzealne i teatralne. Ma za sobą współpracę m.in. z Andrzejem Wajdą przy projekcie „Otello” i na planie filmu „Katyń „oraz z prof. Krystyną Zachwatowicz-Wajdą, reżyserem i scenografem Andrzejem Kreutz-Majewskim oraz scenografem i reżyserem Krystianem Lupą. Wykonała także scenografię do filmu „Kemping” w reż. Krzysztofa Jankowskiego, a także współpracowała z Operą Krakowską.

Została uhonorowana wieloma nagrodami międzynarodowymi. Wygrała III miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Siłą czy dialogiem, współcześni Europejczycy wobec konfliktów”. Zajęła I oraz III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Graficznym „Artform”. Pokazywała też swoje prace podczas konkursu włoskiego Premio Arte Laguna.

KALENDARIUM

W 2011 roku wykonała pierwszy w naszym kraju labirynt w specjalnej, trójwymiarowej technologii 3D Chromadepth w Płocku. Kolejną nowatorską realizacją malarstwa 3D była sala „Dziewczynka z zapałkami” w projekcie „Bajlandia 3D” w Poznaniu, prezentująca ilustracje popularnych bajek.

W 2015 i 2016 artystka została zaproszona przez Polską Agencję Prasową do ekspozycji swojego malarstwa 3D podczas „Nocy Muzeów” w Starej Drukarni w Warszawie. W maju 2017 roku brała udział w wystawie „Przenikania”, na potrzeby której namalowała obraz „Dziwny ogród” Józefa Mehoffera w technologii 3D Chromadepth. Efekt końcowy umożliwiał zwiedzającym „wejście” do wnętrza obrazu.

W czerwcu 2017 roku artystka wykonała malarstwo 3D i scenografię dla pierwszego w Polsce Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu koło Starogardu Gdańskiego. To unikatowa ekspozycja muzealna składająca się z ponad 50 metrów malarstwa ściennego 3D, projektów interaktywnych, aranżacji dla wizualizacji oraz 6 boksów scenograficznych nawiązujących do historii mitologii słowiańskiej, które ogląda się w specjalnych okularach 3D.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Beata Kot-Gustaw

Urodziła się w 1969 roku w Nisku. Jest absolwentką...

Beata Puskarczyk

Urodziła się w 1972 roku w Nisku. Sztuką interesowała...

Marta Wakuła-Mac

Artystka urodzona w 1979 roku w Nisku. Ukończyła niżańskie...

Magdalena Suszek – Bąk

Urodziła się 1984 roku, pochodzi z Zarzecza. Jest absolwentką...

Magdalena Kara – Sajek

Urodziła się w 1983 roku. Dzieciństwo spędziła w rodzinnym...

Archiwalne posty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Ułatwienia dostępu