8.6 C
Nisko
sobota, 20 kwietnia, 2024

Ferie zimowe w Zarzeczu

Udostępnij

1,161FaniLubię
274ObserwującyObserwuj
47SubskrybującySubskrybuj

Ferie zimowe dla grupy dwudziestu chętnych uczestników były ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Na dobry początek przerwy zimowej dzieci wyruszyły w ekscytującą podróż w głąb tajemnic kosmosu. Przekształciły tradycyjne słoiki w galaktyczną przestrzeń zamkniętą w małym naczyniu. Z entuzjazmem i kreatywnością zgłębiali tajemnice kosmosu, poznając cuda eksploracji kosmosu i tajemnice wszechświata.

Jednym z punktów programu była wizyta w mobilnym planetarium. Wewnątrz kopuły dzieci zostały przeniesione do odległych galaktyk i gromad gwiazd, zahipnotyzowane pięknem i ogromem przestrzeni kosmicznej. Poprzez wciągające prezentacje dowiedzieli się o konstelacjach, planetach i zjawiskach niebieskich, poszerzając swoją wiedzę o kosmosie.

Oprócz kosmicznych przygód, w przerwie dzieci wybrały się na wycieczkę do kina „Sokół” w Nisku. Gdy na srebrnym ekranie rozgrywała się historia „Dory i miasta złota”, dzieci zostały porwane w urzekającą podróż wypełnioną ekscytującymi przygodami i wzruszającymi chwilami. Kibicowali Dorze i jej przyjaciołom, gdy wyruszali na śmiałe wyprawy, rozwiązywali sprytne łamigłówki i pokonywali ogromne wyzwania. Wśród śmiechu i ekscytacji dzieci otrzymały także cenne lekcje odwagi, życzliwości i wytrwałości, pięknie wplecione w materię tej czarującej opowieści. Nauczyli się, jak ważna jest praca zespołowa, empatia i wiara w siebie, wychodząc z kina zainspirowani i podniesieni na duchu ponadczasowym przesłaniem filmu.

Uczestnicy naszych ferii wzięły również udział w praktycznych warsztatach poświęconych ekologii ptaków i obserwacji dzikiej przyrody. Pod okiem prowadzących dowiedzieli się o ptakach zimujących w Polsce i o znaczeniu działań ochronnych w celu ochrony ich siedlisk. Dzieci podziwiały budki lęgowe i odkryły, w jaki sposób zapewniają one schronienie ptakom podczas mroźnych zimowych miesięcy. Na zakończenie programu wspólnie ozdobiliśmy budki lęgowe dla ptaków, dodając kolorowe wzory i osobiste akcenty. Zostaną one powieszone na terenie Zarzecza, zapewniając ptakom przytulne domy i zachęcając społeczność do dbania o środowisko.

Przerwa zimowa w Domu Kultury była niezapomnianym i wzbogacającym doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych. Od eksploracji głębi kosmosu po kontakt z naturą poprzez warsztaty obserwacji ptaków, dzieci zdobyły nową wiedzę i umiejętności, tworząc jednocześnie trwałe wspomnienia z przyjaciółmi.

Ułatwienia dostępu