8.1 C
Nisko
piątek, 23 lutego, 2024

Dzień Dziedzictwa Wsi Zarzecze

Udostępnij

W niedzielę, 30 lipca, na placu przy Domu Kultury w Zarzeczu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Dzień Dziedzictwa Wsi Zarzecze”.  Imprezę zorganizowali wspólnie Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, Rada Sołecka wsi Zarzecze oraz OSP Zarzecze. Tegoroczna edycja zaskoczyła i oczarowała licznie przybyłych mieszkańców. 

Cały plac tętnił życiem, a na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji. Ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się dmuchańce oraz zabawy z animatorami z AnimaPerfect. Miłośnicy rękodzieła mogli skorzystać z warsztatów kreatywnych ze Stylową Dekoracją, gdzie stworzyli niepowtarzalne prace pod okiem doświadczonych instruktorów artystycznych. Jednym z najbardziej kolorowych momentów było Święto kolorów Holi, w którym uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w magii tęczy i kolorów. Fotobudka była świetną okazją do uwiecznienia tych wspaniałych chwil.

Historia wsi „Zarzecze sprzed lat” została ożywiona dzięki projekcji filmowej, która przyciągnęła uwagę zarówno młodszych, jak i starszych widzów. W programie imprezy znalazło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kiedy mówię Zarzecze widzę…”. 

Miłośnicy szachów wzięli udział w turnieju „O zarzecką kosę”, rywalizując ze sobą w duchu fair play i sportowej rywalizacji. Wielbiciele muzyki mieli okazję delektować się koncertami zespołów: Żmije, Vabank (kiedyś Bidaczuchy) oraz InsideOut, które dostarczyły mnóstwo rozrywki i wspaniałej muzyki. Ponadto, liczne stoiska promocyjno-edukacyjne, w tym 16. Pułku Saperów w Nisku, OSP Zarzecze, Nadleśnictwa Rudnik, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Niska i Rzeszowa, przyciągały uwagę odwiedzających.

Na wydarzeniu gościli także dumni zarzeczanie, którzy zaprezentowali swoje artystyczne prace. Mieliśmy okazję podziwiać twórczość Małgorzaty Kuśmider-Janas, Agnieszki Smutek i Stanisława Pałki.

Nie zabrakło również wspaniałych gości honorowych. Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik Andrzej Tofilski zaszczycili wydarzenie swoją obecnością.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Koncert Angela Gaber & Tomasz Dybała

Zapraszamy na kolejną odsłonę Koncep.tu muzycznego - Angela...

Zapasy Taneczne 2024 – Kolejność występów

Zapasy Taneczne 2024 - Kolejność występów_02.23Pobierz

„Twarze Śmierci” w NCHiT.

W piątek, 16 lutego w Niżańskim Centrum Historii i...

SPEKTAKL „KŁAMSTWO”

Kłamstwo to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o...

Klub Filmowy Kina Sokół zaprasza na film „Popiół i diament”

Zapraszamy wszystkich miłośników kina na kolejne spotkanie Klubu Filmowego...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu