19.4 C
Nisko
sobota, 23 września, 2023

Dzień Dziedzictwa Wsi Zarzecze

Udostępnij

W niedzielę, 30 lipca, na placu przy Domu Kultury w Zarzeczu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Dzień Dziedzictwa Wsi Zarzecze”.  Imprezę zorganizowali wspólnie Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, Rada Sołecka wsi Zarzecze oraz OSP Zarzecze. Tegoroczna edycja zaskoczyła i oczarowała licznie przybyłych mieszkańców. 

Cały plac tętnił życiem, a na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji. Ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się dmuchańce oraz zabawy z animatorami z AnimaPerfect. Miłośnicy rękodzieła mogli skorzystać z warsztatów kreatywnych ze Stylową Dekoracją, gdzie stworzyli niepowtarzalne prace pod okiem doświadczonych instruktorów artystycznych. Jednym z najbardziej kolorowych momentów było Święto kolorów Holi, w którym uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w magii tęczy i kolorów. Fotobudka była świetną okazją do uwiecznienia tych wspaniałych chwil.

Historia wsi „Zarzecze sprzed lat” została ożywiona dzięki projekcji filmowej, która przyciągnęła uwagę zarówno młodszych, jak i starszych widzów. W programie imprezy znalazło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kiedy mówię Zarzecze widzę…”. 

Miłośnicy szachów wzięli udział w turnieju „O zarzecką kosę”, rywalizując ze sobą w duchu fair play i sportowej rywalizacji. Wielbiciele muzyki mieli okazję delektować się koncertami zespołów: Żmije, Vabank (kiedyś Bidaczuchy) oraz InsideOut, które dostarczyły mnóstwo rozrywki i wspaniałej muzyki. Ponadto, liczne stoiska promocyjno-edukacyjne, w tym 16. Pułku Saperów w Nisku, OSP Zarzecze, Nadleśnictwa Rudnik, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Niska i Rzeszowa, przyciągały uwagę odwiedzających.

Na wydarzeniu gościli także dumni zarzeczanie, którzy zaprezentowali swoje artystyczne prace. Mieliśmy okazję podziwiać twórczość Małgorzaty Kuśmider-Janas, Agnieszki Smutek i Stanisława Pałki.

Nie zabrakło również wspaniałych gości honorowych. Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik Andrzej Tofilski zaszczycili wydarzenie swoją obecnością.

1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Odbudowa Niska po Wielkiej Wojnie

Za nami pierwszy wykład z cyklu „Nisko między wojnami”....

Koncert Kapel Ludowych NA STRAŻY TRADYCJI

W ubiegłą niedzielę, 10 września na Placu Wolności w...

Warsztaty Wokalne z jury Festiwalu Baśniowej Piosenki

Przed nami kolejna, już V edycja, Festiwalu W krainie...

Koncert Pablopavo i Ludziki

W sobotę, 30 września o godz. 20.00, zapraszamy...

SPEKTAKL Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów

Zapraszamy na spektakl Teatru im. Wandy Siemaszkowej "Sprawiedliwi. Historia...

Archiwalne posty

Ułatwienia dostępu