7.7 C
Nisko
wtorek, 23 kwietnia, 2024

„Cichokrzyk…” w malarstwie Magdaleny Kary-Sajek

Udostępnij

W sobotę, 21 stycznia, w galerii Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji została otwarta nowa wystawa czasowa pn. „Cichokrzyk…”. Prezentowana ekspozycja składa się z cyklu obrazów autorstwa Magdaleny Kary-Sajek.

Nadałam wystawie tytuł „Cichokrzyk…”. To odnajdywanie się we wszechświecie, świecie natury. Ale też poznanie, zachwyt, szukanie wytchnienia, marzeń, błogości i równowagi. To ciche radzenie sobie z rzeczywistością zderzone z człowieczym światem, niewyobrażalną krzywdą, cierpieniem, rozsypaną rzeczywistością. To mój krzyk i niezgoda na wojnę – wyjaśnia Magdalena Kara-Sajek.

Magdalena Kara-Sajek to kreatorka niezwykłych, przepełnionych tajemnicą i baśnią obrazów. Dzieciństwo spędziła w rodzinnym Nisku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W latach 2003 – 2008 studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem dziekańskim w pracowni grafiki warsztatowej prof. Grzegorza Dobiesława Mazurka.

Nie tylko maluje, ale tworzy również rysunki oraz kolaże z różnego rodzaju tworzyw naturalnych, takich jak: papier, drewno, tkanina czy metal. Realizuje się przy tym jako ilustrator książek dla dzieci oraz twórca animacji poklatkowych.

Pracuje jako nauczyciel plastyki. Swoją twórczość prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jej obrazy, znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, między innymi we Włoszech, Japonii, Peru, oraz USA.


Wystawa dostępna jest w galerii NCHiT do 28 lutego 2023 r.
Serdecznie zapraszamy !


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

„Wsi wesoła, wsi spokojna ?” – siódmy wykład z cyklu „Obrazy mówią”

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na siódmy wykład z naszego...

W dniu 18.04.2024 r. NCHiT czynne od godz. 10.00.

W związku z organizacją spotkania autorskiego, z Wojciechem Chmielarzem,...

Pocztówka z Niska – scrapbooking dla najmłodszych.

W dniach 15 i 16.04.2024 r, Niżańskie Centrum Historii...

Tropem Niżańskiej Historii – 15 kwietnia

Tropem Niżańskiej Historii zdarzyło się: 15 Kwietnia 1439 r. -...

Archiwalne posty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Ułatwienia dostępu