-3.8 C
Nisko
środa, 8 lutego, 2023

„Cichokrzyk…” w malarstwie Magdaleny Kary-Sajek

Udostępnij

W sobotę, 21 stycznia, w galerii Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji została otwarta nowa wystawa czasowa pn. „Cichokrzyk…”. Prezentowana ekspozycja składa się z cyklu obrazów autorstwa Magdaleny Kary-Sajek.

Nadałam wystawie tytuł „Cichokrzyk…”. To odnajdywanie się we wszechświecie, świecie natury. Ale też poznanie, zachwyt, szukanie wytchnienia, marzeń, błogości i równowagi. To ciche radzenie sobie z rzeczywistością zderzone z człowieczym światem, niewyobrażalną krzywdą, cierpieniem, rozsypaną rzeczywistością. To mój krzyk i niezgoda na wojnę – wyjaśnia Magdalena Kara-Sajek.

Magdalena Kara-Sajek to kreatorka niezwykłych, przepełnionych tajemnicą i baśnią obrazów. Dzieciństwo spędziła w rodzinnym Nisku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W latach 2003 – 2008 studiowała na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem dziekańskim w pracowni grafiki warsztatowej prof. Grzegorza Dobiesława Mazurka.

Nie tylko maluje, ale tworzy również rysunki oraz kolaże z różnego rodzaju tworzyw naturalnych, takich jak: papier, drewno, tkanina czy metal. Realizuje się przy tym jako ilustrator książek dla dzieci oraz twórca animacji poklatkowych.

Pracuje jako nauczyciel plastyki. Swoją twórczość prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jej obrazy, znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, między innymi we Włoszech, Japonii, Peru, oraz USA.


Wystawa dostępna jest w galerii NCHiT do 28 lutego 2023 r.
Serdecznie zapraszamy !


1,161FaniLubię
364ObserwującyObserwuj
48SubskrybującySubskrybuj

Polecane

Koncert Świąteczny

W poniedziałek, 30 stycznia 2023 r., mieliśmy ogromną przyjemność...

Obraz Niska i okolic w początkach XIX wieku

Zapraszamy Państwa na kolejny wykład z cyklu „Romantyzm, czyli...

Interaktywny spektakl „Benio w opałach”

W ramach tegorocznych ferii, w Niżańskim Centrum Kultury...

ARTYSTYCZNE FERIE W NCK SOKÓŁ

Za nami tydzień pełen atrakcji z okazji trwających ferii...

Kreatywne zajęcia manualne

W czasie kreatywnych zajęć manualnych uczestnicy przygotowywali prezent dla...

Archiwalne posty

Poprzedni artykułARTYSTYCZNE FERIE W NCK SOKÓŁ
Następny artykułKONCERT ŚWIĄTECZNY

Ułatwienia dostępu