Taniec

ZESPOŁY TAŃCA NOWOCZESNEGO

To grupy stworzone na potrzebę kształtowania pasji jaką jest taniec. Uczestnicy zajęć poznają różnorodne, a zarazem najpopularniejsze techniki taneczne takie jak jazz czy acro. Są to techniki wyjątkowo widowiskowe, dlatego też bardzo często wykorzystywane w musicalach, filmach tanecznych, w teledyskach i programach telewizyjnych. Każdy kto należy do zespołu, przygotowywany jest do publicznych pokazów i konkursów tanecznych, które uczą  śmiałości, zdrowej rywalizacji, a także umożliwiają wyrażanie własnych emocji poprzez taniec.

Zespoły w trakcie trwania roku kulturalnego biorą udział w konkursach, przeglądach i festiwalach, zdobywając nagrody, a uczestnictwo w samych zajęciach to wspaniała okazja do wartościowego spędzania czasu wolnego. 

W sezonie artystycznym 2022/2023 działają następujące zespoły: 

Grupa reprezentacyjna
Mini Fuks II
Mini Fuks III
Mini Fuks IV
Mini Fuks V
Fuks Maluchy
Fuks Iskierki
Fuks Bursztynki
Fuks Koraliki
Fuks Promyczki

Instruktorki tańca nowoczesnego:  Teresa Świdecka – Węglarz, Klaudia Kuraś, Katarzyna Maziarz 
Dla kogo: dzieci i młodzież / od 4 lat
Regulamin zajęć: TANIEC NOWOCZESNY


BALET 

Zajęcia baletowe uczą gracji ruchu, koordynacji, korygują wady postawy. Na lekcjach baletu pracujemy nad gibkością, elastycznością, a także wzmacniamy poszczególne partie mięśni. To idealne połączenie sztuki, tańca i sportu. Zajęcia są przeplatane zabawami tanecznymi, nauką choreografii oraz ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi.

Prowadzący: Klaudia Kuraś 
Dla kogo: dzieci / od  4 lat
Regulamin zajęć: BALET


REPREZENTACYJNA SEKCJA TANECZNA MAŻORETEK 

Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół’ działa od 2010 r. Mażoretki występują podczas ważniejszych uroczystości patriotycznych i okolicznościowych w Nisku i okolicach. Prowadzą korowody i wykonują pokazy artystyczne do akompaniamentu orkiestry dętej. Niżańskie mażoretki biorą udział w przeglądach  i konkursach, a wysoki poziom ich umiejętności marszowo – tanecznych potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. 

Sekcja składa się z grup: 

Mini kadetki
Kadetki
Juniorki
Seniorki

Prowadzący: Kinga Kaczmarek  
Dla kogo: dzieci i młodzież/ od 6 lat
Regulamin zajęć: MAŻORETKI