Muzyka

STUDIUM WOKALNE

Studium Wokalne działa od 2014 r., jego twórcą i głównym instruktorem jest Dorota Nieradka. Na regularnych zajęciach uczniowie pracują nad emisją głosu, dykcją, frazowaniem i interpretacją utworów. Materiał warsztatowy to głównie utwory muzyki rozrywkowej. Wokaliści często koncertują podczas lokalnych imprez.

Najbardziej utalentowani z powodzeniem biorą udział w licznych konkursach, przeglądach i festiwalach. Chlubnym przykładem jest Klaudia Łacka (nagroda Grand Prix w XXX Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca im. Iwony Zielińskiej – Majowa Nutka), Andżelika Guściora (II miejsce w 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki) czy Oliwier Szot (finalista drugiej edycji The Voice Kids, wpółprowadzący czwartą edycję The Voice Kids).

Wokaliści Studium co roku, w kooperatywie z zespołami tanecznymi i aktorami NCK „Sokół”, współtworzą barwne widowiska teatralne. Najzdolniejsi soliści tworzą muzyczne projekty i koncertują z Jazz Bandem. 

Prowadzący: Alina Bytnar. Dorota Nieradka
Dla kogo: dzieci i młodzież/ od 7 lat
Regulamin zajęć WOKALNYCH


NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH

Stałą formą zajęć w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”, rozwijającą osoby uzdolnione muzycznie,  jest nauka gry na instrumentach. Z indywidualnych lekcji korzystają zarówno dzieci jak i młodzież. Celem zajęć jest kształcenie słuchu, poczucia rytmu, pamięci i wyobraźni muzycznej. Repertuar dostosowujemy do wieku, indywidualnych umiejętności i upodobań ucznia.

Nauka gry na pianinie i gitarze
Prowadzący: Łukasz Markowicz  
Dla kogo: dzieci i młodzież

Nauka gry na gitarze 
Prowadzący: Dominik Maślach 
Dla kogo: dzieci i młodzież

Nauka gry na skrzypcach 
Dla kogo: dzieci i młodzież

Regulamin zajęć NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH