8.8 C
Nisko
środa, 21 lutego, 2024
Plakat do filmu "W trójkącie"

W trójkącie

„W trójkącie” Rubena Östlunda jest jednym z pięciu tegorocznych tytułów nominowanych do Oscara w trzech najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria oraz Najlepszy Scenariusz (Oryginalny), obok takich tytułów jak „Duchy z Inisherin” Martina McDonagha czy „Fabelmanowie” Stevena Spielberga. To już kolejna nominacja dla Östlunda – po „The Square” nominowanym w 2018 roku w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.

„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.
 
Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

Źródło www.gutekfilm.pl

Data

mar 07 2023
Zakończone!

Czas

18:00 - 20:30

Koszt

17 zł | 15 zł

Lokalizacja

Kino Sokół
ul. T. Kościuszki 9, 37-400 Nisko
Kategoria

Ułatwienia dostępu