NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ


O PROJEKCIE

„Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” to inicjatywa, która ma na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat kina, zarówno poprzez klasykę filmową, jak i twórczość współczesną. Jest to znaczący krok w kierunku rozwijania wrażliwości artystycznej oraz umiejętności krytycznego myślenia u młodego pokolenia. Jest to osiemnasta edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Patronat: Minister Edukacji NarodowejMinister Kultury i Dziedzictwa NarodowegoPolski Instytut Sztuki FilmowejRzecznik Praw Dziecka.


ZASADY UCZESTNICTWA

Projekt skierowany jest do grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych. Nauczyciele dokonują zapisów swoich klas na wybrane seanse filmowe, które będą odbywać się od października 2023 r. do kwietnia 2024 r. w Kinie Sokół w Nisku. Przed każdym pokazem odbywa się prelekcja wprowadzająca do filmu. Ponadto dla nauczycieli zostały przygotowane materiały dydaktyczne dostępne online.


BILETY

CENA BILETU/ uczeń / jeden seans – 11 zł
CENA KARNETU / uczeń / cykl seansów – 60 zł

Opiekunowie uczestniczą w seansach nieodpłatnie. Karnety nie podlegają zwrotowi (również w przypadku nieobecności ucznia na seansie). Karnet jest płatny z góry za cały cykl.


ZAPISY

Zapisy dokonujemy telefonicznie pod nr tel. 502 074 816 do 4 października 2023 r.

WYBRANE CYKLE FILMOWE:

Przedszkole – FILMOWE PRZYGODY
Klasy 1-3 – FILMOWE PODRÓŻE
Klasy 4-6 – ŚWIAT FILMU
Klasy 7-8 – OD OGLĄDANIA DO CZYTANIA – EGZAMIN ÓSMOKLASITY


Koordynator programu: Piotr Kolański | kinosokolnisko@gmail.com | tel. 502 074 816

Więcej informacji <<>> www.nhef.pl