22 sierpnia na boisku sportowym w Zarzeczu odbył się piknik charytatywny dla Sabiny Góreckiej - mieszkanki Zarzecza. Organizatorem pikniku było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zarzeckiej, współorganizatorami: Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Starostwo Powiatowe w Nisku, Niżańskie Centrum Kultury "Sokół" oraz sołectwo Zarzecze.

W czasie pikniku najmłodszych zabawiali animatorzy z AnimaPerfect. Można było sobie zrobić też brokatowy tatuaż lub pomalować buźkę. Do pikniku dołączyli również animatorzy ZiQa - strefa drewnianych gier wieloformatowych. Wystartował też punkt szczepień, punkt spisu i stoiska kulinarne.

Wśród atrakcji był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy z Merenque Szkoły Tańca. Wystąpił sam właściciel - Michał Litewka oraz jego podopieczni: Natalia Piłka oraz Mateusz Cetnarski. Występy tańca odbywały się na przemian z licytacją, która wzbudzała powszechne zainteresowanie. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, która była dostępna dla uczestników pikniku. 

Przed publicznością zaprezentowała się Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej, a od 18.30 zabawiał wszystkich Mega Duet z Mielca. Na pikniku wystąpił duet Michał Łangowski i Martin Kac - koncert poezji śpiewanej przy latarniach był pięknym podsumowaniem szczytnej akcji. Po  koncercie zaprezentowała się Magdalena Suszek - Bąk z teatrem piasku. Wspaniałe widowisko w rytm muzyki filmowej przeniosło widzów w zupełnie inny wymiar sztuki. Uwieńczeniem wieczoru był teatr ognia w wykonaniu Enigma Fire Show z Zawiercia. Pokaz Dreamland zachwycił zebranych dość licznie widzów mimo późnych godzin wieczornych. Przez cały czas trwania pikniku były dostępne stoiska kulinarne oraz badanie skóry i zabiegi na dłonie wykonane przez profesjonalistki z firmy TianDe. Niezwykle interesujący okazał się łazik wojskowy wystawiony przez 16. Batalion Saperów z Niska.

23 sierpnia założyciele komitetu społecznego wpłacili do banku darowiznę w kwocie 35 225, 90. 

FOTORELACJA >>> PIKNIK DLA SABINY