Sytuacja związana z pandemią spowodowała, że oferta wakacyjna w naszej placówce kulturalnej wyglądała trochę inaczej niż zwykle i przede wszystkim musiała zostać dostosowana do aktualnego reżimu sanitarnego.

Po prawie czteromiesięcznej przerwie działalność wznowiło kino „Sokół”, a szczególnym powodzeniem cieszyły się projekcje w ramach kina wakacyjnego. W ofercie znalazło się aż 9 tytułów dla dzieci i młodzieży, a seanse zgromadziły ponad 700 widzów. Utrzymana została także tradycja kina letniego i przez pięć piątków lipca w niżańskim parku gromadzili się fani kina plenerowego. Z kolei każdy piątek sierpnia zarezerwowany był na koncert  z cyklu „Muzyka pod gwiazdami”. Na scenie niżańskiego parku zaprezentowała się 40 osobowa grupa podopiecznych instruktora ds. wokalnych NCK „Sokół” – p. Doroty Nieradki oraz kilka zespołów wokalno – instrumentalnych: „InsideOut”  ,Peru Welcom”, „New Generation”, „The Difference”, duet „Mr. Paul & YouSoul” oraz sekcja akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. Paderewskiego w St. Woli. Nie lada atrakcją były także dwudniowe warsztaty wokalne z Adamem Czaplą – wokalistą, muzykiem i trenerem wokalnym The Voice Kids. W warsztatach udział wzięło 12 uczestników, a każdy z nich przygotował i wykonał nagranie wybranej przez siebie piosenki.

Mamy nadzieję, że nasze wakacyjne propozycje sprawiły radość zarówno wszystkim prezentującym swoje artystyczne zdolności, jak i całemu gronu odbiorców. 

                                                                                                                                   Alicja Sochacka

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.