Koncert on-line "Dla Babci i Dziadka"

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku wraz z Niżańskim Stowarzyszeniem dla Kultury przygotowało dla mieszkańców Niska świąteczną atrakcję. W pięciu punktach na terenie miasta przy świątecznych iluminacjach rozbrzmiewają utwory muzyczne pochodzące z płyty „Sianko na stół”, nagranej przez solistów i członków zespołu „Fuego” Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”.  Mamy nadzieję, że spacerujących po mieście mieszkańców wprawi to w świąteczny nastrój.  Inicjatywa została zrealizowana w ramach zadania publicznego, ze środków finansowych Gminy i Miasta Nisko.

Wiadomo, że w dobie pandemii, organizowanie koncertów i występów z udziałem publiczności jest niemożliwe. Dlatego miło nam poinformować, że w tym roku, soliści Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, zagoszczą w naszych domach poprzez nagrania ze świątecznym repertuarem. Na płycie pt. „Święta w nas”, wydanej przez Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, znalazło się 17 utworów w formie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Teledyski do utworów nakręcane były w malowniczej scenerii terenu należącego do Stowarzyszenia „Podkowa nad Skrzynką” w Nisku.

Soliści do nagrań przygotowani zostali przez p. Dorotę Nieradkę, która od kilku lat prowadzi w niżańskiej placówce kulturalnej zajęcia wokalne, gromadząc wokół siebie liczne grono młodych, zdolnych artystów. 

Wydanie płyty było możliwe dzięki realizacji zadania publicznego, finansowanego ze środków Gminy i Miasta Nisko.

 

                                                                                                               Alicja Sochacka

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.