Solistka NCK “Sokół” Andżelika Guściora znalazła się w gronie 12 wokalistów z całej Polski, którzy zaśpiewają w finale 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. 

8 maja na scenie Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka” odbył się w półfinał 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Na scenie zaprezentowało się 31 niepełnosprawnych solistów, których oceniało jury w składzie: Ania Rusowicz (przewodnicząca), Anna Smołowik, Marta Wilk, Adam Sztaba, Antoni Pawlicki i Magdalena Waligórska-Lisiecka (sekretarz). Półfinałowy koncert poprowadziły Anna Dymna i Bronia Zamachowska. 

Andżelika w półfinale zaprezentowała utwór ,,Nieznajomy’’ 

Już 12 czerwca, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, finaliści wystąpią w duetach z Anią Wyszkoni, Majką Jeżowską, Renatą Przemyk, Michałem Szpakiem, Ryszardem Rynkowskim i Rafałem Brzozowskim.

Nagrodą w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki jest nie tylko statuetka Zaczarowanego Ptaszka ale również występy w duetach z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej oraz stypendia pozwalające na dalszy rozwój muzycznych talentów. 

Festiwal jest organizowany przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Opiekę artystyczną nad festiwalem, od pierwszej edycji, sprawuje Irena Santor.

Soliści NCK ,,Sokół’’ zostali finalistami V edycji Międzynarodowego konkursu wokalnego The Golden Voice. 

Udział w finale wyśpiewali sobie:

Klaudia Łacka

Andżelika Guściora

Amelia Kupiec

Duet NCK ,,Sokół'': Antonia Kłosowska, Oliwier Szot 

Międzynarodowy Konkurs Wokalny „The Golden Voice” jest organizowany w Krakowie przez zespół folk-rockowy „Słowiany”. Uczestnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych. Celem konkursu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych. 

Kolejny etap wokalnych zmagań już 22 maja.

Sukcesy wokalistek NCK ,,Sokół’’:

Klaudia Łacka
Wyróżniona w XIV Otwartym Konkursie Wokalnym ,,Mikrofon dla każdego’’ którego organizatorem jest Dom Kultury w Łęczycy. Konkurs odbył się online 8 kwietnia 2021 r.
Klaudia Łacka została Laureatką I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozrywkowej o ,,Złoty Grzejnik’’, organizatorem Konkursu jest MGOKiS w Stąporkowie.

https://www.youtube.com/watch?v=4p67-OKRZrs

Andżelika Guściora
półfinalistką 16.Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Festiwal jest organizowany przez Fundację Anny Dymnej ,,Mimo wszystko’’.
Andżelika Guściora została Laureatką Międzynarodowego Festiwalu Digi – Talenty Wiosna 2021

https://www.youtube.com/watch?v=-HYPZowwoiQ

Gratulujemy Naszym wokalistkom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Trzy grupy taneczne Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje w sieci”2021 w Biłgoraju. Organizatorem konkursu przeprowadzonego online był Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.

 Miło nam poinformować, że II nagrodę zdobył zespół Mini Fuks II w kategorii wiekowej od 11 – 14 lat prezentując taniec nowoczesny. Oprócz zajęcia II miejsca, grupa otrzymała Nagrodę Sponsora Dance Shop – voucher wysokości 500,00 na szycie strojów.  

Natomiast wyróżnienia otrzymały zespoły taneczne:  Mini Fuks III w powyższym stylu tanecznym w kat. wiekowej  7 – 10 lat oraz Grupa Reprezentacyjna Fuks prezentując taniec współczesny w kat. wiekowej  11 – 14 lat.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 24 edycji wystawy rękodzieła artystycznego „Nitką malowane”, zorganizowanej w marcu 2021 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Autorki prac: Krystyna Czyż, Alfreda Przybyło, Halina Sarnikowska, Aneta Olko, Alicja Sochacka, Wanda Świderska, Lucyna Lubieniecka, Małgorzata Ożga.

Fotorelację można oglądać tutaj: Nitką malowane - online