Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół’ regularnie działa od 2010 roku. Jest stałym elementem wszystkich ważniejszych uroczystości patriotycznych i okolicznościowych nie tylko w Nisku ale i okolicznych miejscowościach. Dziewczęta prowadzą korowody oraz wykonują pokazy artystyczne nierzadko do akompaniamentu Orkiestry Dętej.

Swoje taneczno – marszowe umiejętności sekcja podnosi uczestnicząc w przeglądach  i konkursach, a jej wysoki poziom potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Szczególnie cenne są tytuły: mistrza i wicemistrza Polski, V miejsce przywiezione w 2017 roku, z Mistrzostw Europy w Bułgarii oraz VI miejsce zdobyte w 2019 r., podczas Mistrzostw Europy na Węgrzech. W 2011 roku zespół miał przyjemność zaprezentować się także na Litwie, podczas IX Festynu Kultury Polskiej „Znad Issy”.

Aktualnie w sekcji działa 4 grupy: kadetki, juniorki, seniorki oraz mini mażoretki.  Instruktorem i choreografem Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek, niezmiennie od 2010 roku, jest Anna Różańska.